تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی

تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی

این تحقیق در مورد آموزش هوش مالی در 60 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش می باشد
دسته بندی مقالات آموزشی
بازدید ها 1
فرمت فایل docx
حجم فایل 1745 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 60

تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی

فروشنده فایل

کد کاربری 4075

کاربر

هوش مالی مفهومی ذهنی است که به عملکرد یا کارهای خاصی اشاره دارد که ثروت را به زندگی شما می‌آورند.

جیمی مک‌اینتایر در کتاب خود با نام «درس‌هایی که آرزو داشتم در مدرسه یاد می‌گرفتم» به مفهوم ماتریس هوش اشاره کرده‌ است. او با استناد به این مفهوم روش‌هایی را برای مدیریت امور مالی پیشنهاد کرده و گفته است که چگونه به استقلال مالی برسید.

این کتاب به موضوعات بسیار متنوعی در زمینه‌ی پول‌سازی پرداخته است که نمی‌توان تمام فصل‌های آن را در یک مقاله گنجاند. ازاین‌رو منحصرا چند راهکار عملی و تکنیکی را که نویسنده شخصا برای مشکل مالی خود به کار برده است، تجزیه‌وتحلیل می‌کنیم. مک‌اینتایر با این تکنیک‌ها خود را از دست بدهی ۱۵۰ هزار دلاری خود خلاص کرد و به این ترتیب راهش را به سوی میلیون‌ها دلار پول و آرامش خاطر هموار نمود.

همیشه با خودم فکر می‌کردم که چرا بعضی از افراد خیلی راحت پول در‌می‌آورند، ولی نوبت من که می‌شود انگار پول از من فرار می‌کند. گاهی در خودم یا اطرافیانم به دنبال ایراد کار می‌گشتم. به‌تازگی فهمیده‌ام که برای پولدار شدن هم باید باهوش بود، البته هوشی متفاوت از IQ. در ادامه به بررسی مفهوم هوش مالی پرداخته‌ایم تا راز سربه‌مهر پول درآوردن را فاش کنیم.

با خواندن این مقاله به ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری مدیران کارآمد و ناکارآمد پی می‌برید، ذهنیت لازم برای موفقیت و شکست را می‌آموزید و یاد می‌گیرید که چگونه باورهای محدودکننده‌ای را که سد راه پول درآوردن شما هستند، کنار بگذارید. همچنین دستورالعملی به شما می‌دهد تا با طراحی مؤثر بعد مالی‌ زندگی‌تان، خود را به سمت اهداف اولیه‌ی پول‌سازی متمرکز و هدایت کنید. نقشه‌ی ذهنیِ ارائه‌شده در کتاب، به تحلیل دانسته‌های ساده‌ی مالی و راهکارهایی می‌پردازد که شما را در بلندمدت به سوی پولدار شدن سوق می‌دهند. نویسنده شخصا استراتژی‌های ارائه‌شده را هر روز در زندگی خود به کار می‌بَرد و تاکنون با آنها مقادیر هنگفتی به دست آورده‌ است.

در ذهن فردی که هوش مالی بالایی دارد چه می‌گذرد؟

مک‌اینتایر برخلاف انتظارش، فهمید که مدیران مالیِ کاردان، برای رسیدن به ثروت و رفاه مالی اقدامات خاصی انجام می‌دهند. این یافته طبیعتا ما را به این نتیجه می‌رساند که افرادی که از نظر مالی موفق هستند و افرادی که وضع مالی اسف‌باری دارند، دارای ذهنیت‌های متفاوتی نسبت به پول هستند. این دو مورد در کنار هم رازی را برای ما آشکار می‌سازند: موفقیت مالی ما تا حد زیادی تحت کنترل باوری است که درباره‌ی پول داریم. طبق این فرضیه، اگر به باورهای محدودکننده‌ای که درباره‌ی پول داریم بچسبیم، همیشه از پیامدهای ماندن در این نیروی آسیب‌رسان، ضرر خواهیم‌کرد. این باورهای منفی‌ ما هستند که نمی‌گذارند به بالاترین سطح استقلال مالی برسیم.

ویژگی‌های مدیر مالی کارآمد

موارد زیر بین تمام مدیرانی که درآمد بالایی داشته‌اند، مشترک است. این خصوصیات عبارتند از:

داشتن طرح عملیاتی

اشخاصی که از هوش مالی سرشاری برخوردارند، برای موارد مالی خود طرح عملیاتی جامعی دارند و برای مدیریت و پیاده‌سازی آن برنامه‌ی روزانه‌ای ریخته‌اند.

پس‌انداز کردن ده درصد از درآمد

چنین اشخاصی به‌طور مرتب دست‌کم ده درصد از درآمدشان را نگه می‌دارند. آنها یا با آن به سرمایه‌گذاریمی‌پردازند یا در بلندمدت سود به دست می‌آورند.

به حداقل رساندن بدهی

افرادی با هوش مالی زیاد، می‌دانند که قرض بالا آوردن بار سنگینی است و در درازمدت تأثیر بدی بر میزان ثروت‌شان می‌گذارد. این افراد سعی می‌کنند تا بدهی‌های خود را به حداقل برسانند. با این وجود، اگر مجبور باشند که با قرض کردن اقدام به خرید کنند، قبل از تصمیم‌گیری برای خرید، بهترین و مناسب‌ترین قیمت را انتخاب می‌کنند. آنها در اغلب موارد بدهی‌هایشان را با سودی که از سرمایه‌گذاری‌ هوشمندانه به‌دست می‌آورند، صاف می‌کنند.

تعیین اهداف مالی بلندمدت و کوتاه‌مدت

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

اهداف مالی ارتباط تنگاتنگی با طرح‌های عملیاتی مؤثر دارند. اهدافِ افراد باهوش به دو دسته‌ی کوتاه‌مدت و بلندمدت تقسیم می‌شود، و همین امر باعث می‌شود تا درطول روز فکرشان را روی دستیابی به آنها متمرکز کنند.

داشتن استراتژی در خرج‌کردن

افراد باهوش درباره‌ی هر مبلغی که می‌خواهند خرج کنند با دقت تأمل می‌کنند.

مدیران مالی موفق از پیامدهای کوچک‌ترین خرید خود هم آگاهند. آنها می‌دانند که جمع‌ شدن خریدهای به‌ظاهر کوچک در بلندمدت چه عواقبی به دنبال دارد. خریدهای کوچک موجب تلنبار شدن بدهی می‌شوند و بر فرصت‌هایی که برای کسب سود پیش می‌آیند، تاثیر می‌گذارند.

افراد مذکور توانایی عجیبی در پیش‌بینی آینده دارند. این قابلیت به آنها کمک می‌کند تا پیامدهای خرج‌ کردن پول‌شان را بشناسند و به این ترتیب برای خرج‌ کردن یا نکردن آن تصمیم درستی اتخاذ کنند. اگر نتیجه بگیرند که خرج‌ کردن پول‌شان در بلندمدت برای آنها سودی ندارد، پیش از هر اقدامی تصمیمات‌شان را اولویت‌ بندیمی‌کنند.

توصیه‌ گرفتن از متخصصین مدیریت مالی

افرادی‌ که هوش مدیریت مالی بالایی دارند خود را عقل کل نمی‌دانند. بنابراین دائما با افراد متخصصی که در این زمینه سابقه‌ی مفیدی دارند مشورت می‌کنند.

در تعامل بودن با مدیران مالی موفق

برای آنکه در مدیریت پول‌تان موفق باشید، باید از ویژگی‌ها، عادت‌ها و رفتارهای روزانه‌ی افرادی که قبل از شما این راه را پیموده‌اند الگوبرداری کنید. به همین دلیل است ه مدیران مالی اصلح با مدیران مالی موفق دوستی می‌کنند. آنها به‌خوبی می‌دانند که از طریق هر رابطه‌ی جدید، دریچه‌ای از آگاهی و اطلاعات عمیق‌تر را برای تصمیم‌گیری مالی بعدی‌شان، می‌گشایند.

یادگیری مداوم استراتژی‌های مالی جدید

چنین افرادی هیچ‌وقت از یادگیری درباره‌ی پول درآوردن، سرمایه‌گذاری، اطلاعات مربوط به اموال، سهام و غیره دست نمی‌کشند. پول درآوردن برای آنها مثل نفس کشیدن حیاتی است. مدیران باهوش از تمام لحظه‌های زندگی‌شان برای یادگیری استفاده می‌کنند. همیشه وقتی آنها را می‌بینید، دارند به برنامه‌ای پیرامون ثروتمند شدن که از رادیو پخش می‌شود گوش می‌کنند، کتاب می‌خوانند، درباره‌ی پول با بقیه صحبت می‌کنند، به سمینار امور مالی می‌روند یا درحال مطالعه‌ی بخش اقتصادی روزنامه هستند و … پول درآوردن برای آنها تبدیل به عادت شده است و این عادت آنها را در امور مالی‌شان به موفقیت می‌رساند.

پس چرا شما پول‌ درآوردن را به یکی از عادت‌های زندگی‌تان تبدیل نکنید؟

ویژگی مدیران مالی ناموفق

تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی -در 60 صفحه-docx – منبع مقاله

هوش مالی مفهومی ذهنی است که به عملکرد یا کارهای خاصی اشاره دارد که ثروت را به زندگی شما می‌آورند. جیمی مک‌اینتایر در کتاب خود با نام «درس‌هایی که آرزو داشتم در مدرسه …

تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی -در 60 صفحه-docx – یای فایل …

۶ مهر ۱۳۹۶ – لطفا پس از مطالعه اولیه فایل تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی -در ۶۰ صفحه-docx در صورت اطمینان از خرید فایل از کادر دانلود در پایین مطلب استفاده …

تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی -در 60 صفحه-docx – اخبار و …

alfa 1 روز قبل دسته‌بندی نشده دیدگاه‌ها برای تحقیق و پژوهش-آموزش هوش مالی -در 60 … این تحقیق در مورد آموزش هوش مالی در 60 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش می باشد.

آموزش هوش مالی و موفقیت مالی به کودکان |18079| سرزمین مقاله

۱ آبان ۱۳۹۶ – آموزش هوش مالی و موفقیت مالی به کودکان (18079):راهنمای گام به گام رسیدن … روش تحقیق و پیشینه پژوهش بررسی مقایسه هوش و هیجان کودکان عادی و …

آموزش هوش مالی و موفقیت مالی به کودکان |21940| دانشجوی …

۲۶ مهر ۱۳۹۶ – آموزش هوش مالی و موفقیت مالی به کودکان (21940):راهنمای رسیدن به آرزوهای … روش تحقیق و پیشینه پژوهش بررسی مقایسه هوش و هیجان کودکان عادی و …

مقایسه تحلیلی هوش سازمانی در آموزش عالی – فصلنامه پژوهش و …

توسط میرسپاسی – ‏2012 – ‏مقالات مرتبط
۱- استاد دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی، واحد علوم و تحقیقات تهران … هدف این پژوهش مقایسه تحلیلی هوش سازمانی در آموزش‌عالی از طریق مطالعه موردی در دو …

SID.ir | تاثير آموزش هوش هيجاني بر تقويت هوش هيجاني دانش …

توسط اميدي ارجنكي صديقه
اين پژوهش با هدف بررسي تاثير آموزش هوش هيجاني بر تقويت هوش هيجاني دانش آموزان دختر ابتدايي اجرا شد. روش پژوهش آزمايشي (دو گروهي با پيش آزمون و پس آزمون) و …

هوش تجاری – وب سایت شرکت نوآوران امین

۲۰ شهریور ۱۳۹۶ – طراحی ابزار مالی جدید در بورس تهران: اوراق سود تقسیمی در مسیر بازار … کیانی مدیریت تحقیق و توسعه امروز مورخ ۲۰ شهریور در کارگاه آموزشی با …

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

دانشگاه علوم پزشکی بوشهر,معاونت تحقیقات و فناوری فرم ها , سیستم ها, اطلاعیه ها و سامانه ها و خدمات … گرامیداشت روز و هفته کتاب، کتابخوانی و کتابـــــــــــداری.

[PDF]ﻣﻮﺿﻮع ﭘﮋوﻫﺶ راﺑﻄﻪ ﻫﻮش ﻣﻌﻨﻮي ﺑﺎ رﺿﺎﯾﺘﻤﻨﺪي رواﻧﯽ در ﻬﺮ

ﻣﻮﺿﻮع ﭘﮋوﻫﺶ … اﻫﻤﯿﺖ و ﺿﺮورت ﺗﺤﻘﯿﻖ …… ﻫﺎي ﺟﺪﯾﺪ، ﺗﻘﺎﺿﺎﻫﺎي ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ، ﻣﺸﮑﻼت ﻣﺎﻟﯽ، … ﻣﻔﯿﺪ اﺳﺖ. آﻣﻮزش ﻫﻮش. ﻣﻌﻨﻮي،. اﺳﺎﺳﯽ ﺑﺮاي ﻣﻬﺎرت. ﻫﺎي رﻫﺒﺮي در ﻫﻤﻪ ﻟﺤﻈﺎت زﻧﺪﮔﯽ اﺳﺖ. درﮐﯽ ﮐﻪ ﻣﺎ از ﺧﻮد و.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *