جزوه-بتن-در 60 صفحه-docx

جزوه-بتن-در 60 صفحه-docx

این فایل یک جزوه در مورد بتن و نحوه فراوری آن در 60 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش می باشد و به عنوان تحقیق هم میشه استفاده کرد
دسته بندی عمران و ساختمان
بازدید ها 1
فرمت فایل docx
حجم فایل 134 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 60

جزوه-بتن-در 60 صفحه-docx

فروشنده فایل

کد کاربری 4075

کاربر

مقدمه:

بتن جسم بسیار سخت و سنك مانندی است كه تركیب مقدار معین و حساب شده ای از سیمان و شن و ماسه و آب و بعضی چاشنیهای دیگر بدست می آید . پس از اینكه آب به مخلوط مصالح سنگی و سیمان افزوده شد سیمان و آب با هم وارد فعل و انفعالات شیمیائی حرارت زا میشوند در اثر این فعل و انفعالات ماده ای ژله مانند و چسبنده ای به وجود می آید كه مصالح مختلف داخل مخلوط را به هم پیوند داده و به صورت جسم سختی در می آورد . عملكرد این بتن جدید از یك طرف به دلیل وجود الیاف نازكی است كه 2 درصد حجم ملات بتن را تشكیل می‌دهد و از طرف دیگر به این خاطر است كه خود بتن از موادی ساخته شده است كه برای ایجاد حداكثر انعطاف‌پذیری طراحی شده‌اند. به گفته دانشمندان، بتن جدید كه “كامپوزیت سیمانی مهندسی”، نامیده شده ، به دلیل عمر طولانی‌تر در دراز مدت از بتن معمولی ارزان‌تر است. به گفته “ویكتورلی” استاد گروه مهندسی سازه “دانشگاه میشیگان” و سرپرست تیم سازنده بتن، تكنولوژی كامپوزیت سیمانی تاكنون در پروژه‌هایی در ژاپن، كره، سوئیس و ایتالیا به كار گرفته شده است. استفاده از آن در ایالات متحده به نسبت كندتر بوده.

این در حالی است كه بتن متعارف دارای مشكلات بسیاری از جمله نداشتن دوام و پایداری، شكست در اثر بارگذاری شدید و هزینه‌های تعمیر در اثر شكست است.
به گفته “لی”، بتن نشكن یا انعطاف‌پذیر به جز شن درشت از همان مواد تشكیل‌دهنده بتن معمولی ساخته شده است.
بتن نشكن كاملا شبیه بتن عادی است اما تحت كرنش‌های بسیار بزرگ، بتن كامپوزیت سیمانی تغییر شكل می‌دهد، این قابلیت از آن جا ناشی می‌شود كه در این نوع بتن؛ شبكه الیاف داخی سیمان قابلیت لغزیدن داشته و در نتیجه انعطاف‌ناپذیری بتن كه باعث تردی و شكنندگی است، از میان می‌رود.
امسال برای اولین بار، “اداره حمل و نقل میشیگان” برای نوسازی قسمتی از عرشه پل “گرواستریت” بر فراز بزرگراه “4 و I” از كامپوزیت سیمانی استفاده می كند. دالی از جنس كامپوزیست سیمانی جایگزین یك مفصل انبساطی در این قسمت از پل خواهد شد تا با متصل كردن دال‌های بتنی مجاور به هم، عرشه‌ای یكنواخت از بتن به وجود آورد. استفاده از مفصل انبساطی به عرشه بتنی قابلیت حركت در اثر تغییرات می‌بخشد. اما در هنگام گیر كردن مفصل‌ها، مشكلات زیادی پیش می‌آید.
دانشمندان انتظار دارند استفاده از كامپوزیت سیمانی باعث صرفه‌جویی در هزینه‌ها شود.
اگر چه هنوز مطالعات دراز مدت زیادی برای تایید عملكرد كامپوزیت سیمانی مورد نیاز است، مقایسه‌های انجام شده در “مركز سیستم‌های پایدار”، از “دانشده منابع طبیعی و محیط زیست”، به همراه گروه “لی”، نشان می‌دهد كه در یك دوره 60 ساله، استفاده در عرشه پل، كامپوزیت سیمانی نسبت به بتن عادی 37 درصد ارزان‌تر است، 40 درصد انرژی كمتری مصرف می‌كند و باعث كاهش انتشار دی اكسید كربن تا 39 درصد می‌شود.

مسأله خوردگی فولاد در بتن از معضلات عمده کشورهای مختلف جهان است. این مسأله حتی در کشورهای پیشرفته همچون آمریکا، کانادا، ژاپن و بعضی کشورهای اروپایی هزینه های زیادی را برای تعمیر آنها به دنبال داشته است. به عنوان مثال درگزارش های اخیر بررسی پل ها در امریکا حدود 140،000 پل مسأله داشته اند. این مسأله در کشورهای در حال توسعه و در کشورهای حاشیه خلیج فارس بسیار شدیدتر بوده و سازه های بتنی زیادی در زمانی نه چندان طولانی دچار خوردگی و خرابی گشته اند. بررسی ها در این مناطق نشان می دهد که اگر مصالح مناسب انتخاب گردد، بتن با مشخصات فنی ویژه این مناطق طرح گردد، در اجرای بتن از افراد کاردان استفاده شود و سرانجام اگر عمل آوری کافی ومناسب اعمال شود، بسیاری از مسائل بتن بر طرف خواهد گشت. به هرحال برای پیشگیری در سال های اخیر روش ها و موادی توصیه و به کار گرفته شده است که تا حدی جوابگوی مسأله بوده است.

استفاده از آرماتورهای ضدزنگ و نیز آرماتورهای با الیاف پلاستیکیfrp یکی از این روش ها است که به علت گرانی آن هنوز کاملا توسعه نیافته است. به علاوه عملکرد دراز مدت این مواد باید پس از تحقیقات روشن گردد.

از روش های دیگر کاربرد حفاظت کاتدیک در بتن می باشد با استفاده از جریان معکوس با آند قربانی شونده می توان محافظت خوبی برای آرماتورها ایجاد نمود. این روش نیاز به مراقبت دائم دارد ونسبتا پرخرج است ولی روش مطمئنی می باشد.

برای محافظت آمارتور در مقابل خوردگی، چند سالی است که از آرماتور با پوشش اپوکسی استفاده می شود. تاریخچه مصرف این آرماتورها بویژه در محیط های خورنده نشان می دهد که در بعضی موارد این روش موفق و در پاره ای نا موفق بوده است. به هرحال اگر پوشش سالم بکار گرفته شود با این روش می توان حدود 10 تا 15 سال خوردگی را عقب انداخت.

استفاده از ممانعت کننده ها و بازدارنده های خوردگی بتن نیز به دو دهه اخیر برمی گردد. مصرف بعضی از این مواد همچون نیترات کلسیم و نیترات سدیم جنبه تجارتی یافته است. به هر حال عملکرد این مواد در تاخیر انداختن خوردگی در تحقیقات آزمایشگاهی و نیز در محیط های واقعی مناسب بوده است. بازدارنده های دیگری از نوع آندی و کاتدی مورد آزمایش قرار گرفته اند ولی دلیل گرانی زیاد هنوز کاربرد صنعتی پیدا نکرده اند.

برای محافظت بیشتر آرماتور و کم کردن نفوذپذیری پوشش های مختلف سطحی نیز روی بتن آزمایش و به کار گرفته شده است. این پوشش ها که اغلب پایه سیمانی و یا رزینی دارند با دقت روی سطح بتن اعمال می گردند. عملکرد دوام این پوشش به شرایط محیطی وابسته بوده و در بعضی محیط ها عمر کوتاهی داشته و نیاز به تجدید پوشش بوده است. روی هم رفته پوشش های با پایه سیمانی هم ارزانتر بوده و هم به علت سازگاری با بتن پایه پیوستگی و دوام بهتری در محیط های خورنده و گرم نشان می دهند.

با پیشرفت روزافرون انقلاب تکنولوژیک به ویژه در تولید بتن های خاص برای مناطق و شرایط خاص می توان از این بتن ها در ساخت وسازهای آینده استفاده نمود. دانش استفاده صحیح از مصالح، اجرای مناسب و عمل آوری کافی می تواند به دوام بتن ها در مناطق خاص بیفزاید. تحقیفات گسترده و دامنه داری برای بررسی دوام بتن های خاص در شرایط ویژه و در دراز مدت بایستی برنامه ریزی و به صورت جهانی به اجرا گذاشته شود.

در سال های اخیر استفاده محدودی از آرماتورهای غیر فلزی آغاز گشته است هر چند تحقیقات بر روی کاربرد وسیعتر آنها و عملکرد دراز مدت این نوع آرماتورها ادامه دارد این آرماتورها که معروف به آرماتورهای با الیاف پلاستیکی (FRP) هستند از الیاف مختلفی چون الیاف شیشه ای (GFRP) الیاف آرامیدی (Afrp) والیاف کربنی (CFRP) در یک رزین چسباننده تشکیل شده اند.

خاصیت عمده این آرماتورها که سبب کار برد آنها شده است مقاومت در برابر خوردگی آنهاست که می تواند در محیط های بسیار خورنده دوام دراز مدتی داشته باشند. علاوه بر این مقاومت بالا، مقاومت به خستگی بالا، ظرفیت بالای تغییر شکل ارتجاعی، مقاومت الکتریکی زیاد و هدایت مغناطیسی پایین و کم این مواد از مزایای آنها شمرده می شود. البته این مواد معایبی چون کرنش گسیختگی کم و شکننده بودن و خزش زیاد و تفاوت قابل ملاحظه ضریب انبساط حرارتی آنها در مقایسه با بتن را به همراه دارند.

اخیراً از الیاف مختلف شبکه هایی بافته شده و به صورت یک شبکه آرماتور در سطح بتن برای کنترل ترک و کم کردن عرض آن و همچنین در دیوارهای نمای بتنی ازآن استفاده می کنند. تحقیقات روی کاربرد صفحات الیافی به جای صفحات فولادی برای تقویت قطعات خمشی و تیرها و دال ها به ویژه در پل ها ادامه دارد. این صفحات با رزین های اپوکسی به نواحی کششی از خارج اتصال داده می شود. کاربرد صفحات با الیاف کربنیبرای ا

Sara | جزوه بتن،در 60 صفحه،docx

جزوه بتن،در 60 صفحه،docx. مقدمه: بتن جسم بسيار سخت و سنك مانندي است كه تركيب مقدار معين و حساب شده اي از سيمان و شن و ماسه و آب و بعضي چاشنيهاي ديگر بدست …

جزوه-بتن-در 60 صفحه-docx – جی فایل

۴ مهر ۱۳۹۶ – جزوه-بتن-در 60 صفحه-docx مقدمه: بتن جسم بسيار سخت و سنك مانندي است كه تركيب مقدار معين و حساب شده اي از سيمان و شن و ماسه و آب و بعضي …

sara پروژه و تحقیق-طراحی و ساخت سازه‌های کابلی-در 60 …

این تحقیق در مورد طراحی و ساخت سازه‌های کابلی در 60 صفحه در قالب ورد و قابل ویرایش … فروشگاه فایلهای متنی,تحقیق,پروژه,پژوهش,پایان نامه,کتاب,جزوه,کارورزی …. می توان آن را از قطعات بتن پیش ساخته مشابه ساخت و همچنین احداث آن سریع تر است.

م – تحقیق و پژوهش-انواع قالب‌بندی و بتن‌ریزی سازه-در …

۱۵ مهر ۱۳۹۶ – فروشگاه دانلود ، دانلود کتاب ، فایل جزوه م , م , دانلود فایل. … این تحقیق در مورد انواع قالب‌بندی و بتن‌ریزی سازه در 65 صفحه در قالب ورد و …. قطعات سازه: 60 … شامل تیرچه ، بلوک پرکننده و بتن وآرماتورحرراتی وآرماتور تقویتی برش …

همراهی خوب – پاورپوینت-انواع بتن و نحوه بتن ریزی در هوای …

فروشگاه دانلود ، دانلود کتاب ، فایل جزوه همراهی خوب , همراهی خوب , دانلود فایل. … و کاربرد آنها در سازه · پروژه و تحقیق بتن خود تراكم و آزمایشات آن در 60 صفحه docx. نام *

فایل های دسته بندی بتن – فــــایل ســانا

خانه » فنی و مهندسی » بتن » نمایش فایل ها … آموزش برقکشی،ارتینگ و برقگیر ساختمان از صفر تا صد-در 740 صفحه-docx قیمت: 8,000 … پاورپوینت-مفهوم فضا و تصرف در معماری و سازه-60 اسلاید-pptx قیمت: 7,000 تومان … فایل های دسته بندی بتن.

1 کامپیوتر و فناوری اطلاعات فایلدون

۳ مهر ۱۳۹۶ – این جزوه محصول سایت کارشناسی می باشد و کاملترین جزوه در این زمینه می باشد. این جزوه به زبان بسیار ساده ای بیان شده و برای تمامی افراد مبتدی و پیشرفته مناسب می باشد … تحقیق و پژوهش-مبانی جامعه شناسی-در 50 صفحه-docx … پاورپوینت-مفهوم فضا و تصرف در معماری و سازه-60 اسلاید-pptx … پروژه فولاد و بتن

[DOC]انواع دیوار برشی بتن مسلح

4-دیوارهای برشی بتن مسلح : نوع دیگری از دیواهای برشی ، دیوارهای برشی بتن مسلح …. تحقيقات تجربي و تئوري انجام شده در سراسر جهان طي دهه‌هاي 60 و 70 و 80 ميلادي ….. لذا برای رفع این نقیصه در تحقیق حاضر دیوار برشی بتنی بصورت یك صفحه …

all – همکاری در فروش فایل

تحقیق و پژوهش-آموزش و پرورش کودکان تیزهوش-55 صفحه-docx · تحقیق و پژوهش-نوسازی ….. پایان نامه اختلاط بتن خودتراکم با استفاده از نانوسيليس · کتابچه واژگان …. پروژه و تحقیق-جوشكاري و اصول آن- در 60 صفحه-docx · دانلود مقاله علمی رشد زبان …

کارورزی،پروژه و تحقیق- بتن و انواع آن – در 65 صفحه-docx – …

۲۹ مرداد ۱۳۹۶ – کارورزی،پروژه و تحقیق- بتن و انواع آن – در 65 صفحه ریخته گری تحت فشار و ریژه- در 60 صفحه-docx. پاورپوینت انواع و نحوه تخریب ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *