مبانی نظری افسردگی،سبب شناسی افسردگی،علایم آن

مبانی نظری افسردگی،سبب شناسی افسردگی،علایم آن

مبانی نظری افسردگی،سبب شناسی افسردگی،علایم آن
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 4
فرمت فایل docx
حجم فایل 43 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 32

مبانی نظری افسردگی،سبب شناسی افسردگی،علایم آن

فروشنده فایل

کد کاربری 3349

کاربر

مبانی نظری افسردگی،سبب شناسی افسردگی،علایم آن


توضیحات: 20 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

تعاریف افسردگی :

با توجه به اینكه موضوع تحقیق در مورد افسردگی می باشد لذا اشاره به مجموعه ای از تعاریف افسردگی لهذا به مجموعه ای از تعاریف افسردگی در ذیل اشاره می شود .

افسردگی از نظر پزشكی عبارت است از كاهش یافتن نیرو و فعالیت جسمانی و روانی به سبب آزردگی و انزوا ، افسردگی را اضطراب ثانوی نیز مینامند (مرات، 1385).

…………………

طبقه بندی انواع افسردگی :

از نظر تاریخی اختلاف نظر در مورد طبقه بندی افسردگی در آغاز این محور بود كه آیا افسردگی یك بیماری است . ( دیدگاه وحدت گرا ) و یا در واقع چند نوع بیماری است ( دیدگاه كثرت گرا ) كریپلین در سال 1896 با تفكیك جنونهای فونسكیونل به دو گروه جنون جوانی و مانیك دپرسیو ، سهم خود را در روانپزشكی ادا كرد و مانی كوز یا جنون جوانی را مزمن و بدون دوره های بهبود بوده و عاقبت نیكی نداشته تلقی كرد . اما مانیك و دپرسیو بر خلاف آن به جنون جوانی تبدیل نمی شد ( فیش ، 1384).

علائم افسردگی :

علائم بالینی در افسردگیهای خفیف : فرد تا حدی غمگین و مضطرب است و نسبت به مسائل زندگی ، بی علاقگی و بی تفاوتی مشهودی از خود نشان میدهد . همواره احساس گناه و بی حوصلگی می كند حرفهایش یكنواخت

بررسی نظریه های مربوط به افسردگی و سبب شناسی آن :

در این قسمت از پژوهش به بررسی برخی از نظریه های مربوط به سبب شناسی افسردگی خواهد شد . گرچه نظریه های مختلفی در رابطه اختلالات عاطفی و اتیولوژی این اختلالات و همچنین نشانه ها و تشخیص و درمان انها وجود دارد ولی در اینجا فقط به چند نمونه مهم اشاره می شود :

الف: دیدگاه زیست شناسی پیش فرضهای نظریه زیست شناسی این ا ست كه عادت افسردگی یا در ژنها نهفته است كه از طریق توارث از والدین به فرزندان منتقل می……….

………….

دیدگاه روان پویایی:

مطالعات روان شناختی درباره افسردگی با زیكموند فروید و كارل آبراهام شروع گردید هر دو در مقالات جداگانه خود درباره افسردگی ، اختلال را بعنوان یك واكنش پیچیده نسبت به از دست دادن چیزی توصیف تمایلات جنسی ، عامل ذكر كرده بود ( آزاد ، 1382).

……………

دیدگاه یادگیری :

نظریه پردازان یادگیری معتقدند كه اختلالات روانی بطور كلی نتیجه آموختن پاسخهای ناكافی برای روشن

…………

رویكرد تقویت:

افراد به این علت افسرده می شوند كه محیط اجتماعی آنها ، تقویت مثبت فراهم نمی آورد مثلاً مرگ یكی از عزیزان ،

………..

دیدگاه های شناختی :

رویكرد شناختنی بر دیدگاه افراد درباره خود و جهان اطراف خود تاكید دارند بر اعمال افراد . بر طبق یكی از نظرهای شناختنی در افراد مستعد افسردگی این نگرش كلی پرورش یافته كه خودشان را از یك دیدگاه منفی و انتقاد آمیز بنگرند ( هاناسینکال ، 1381).

……….

– دیدگاه های شناختی « بك »درباره افسردگی :

آرون بك ، معتقد است كه افراد افسرده به این دلیل افسرده اند كه در روش تفكرشان خطا می كنند یا به راه مبالغه می روند

……….

علل افسردگی :

اگر چه با توجه به موضوع تحقیق نیازی به بررسی علل افسردگی دیده نمی شود ولی برای تكمیل مباحث دیگر بطور خیلی خلاصه علل افسردگی در ذ یل آورده شده ا ست :

علل ژنتیكی : علل

……….

شیوع افسردگی :

زنان بیشتر از مردان دچار افسردگی می شوند در واقع نسبت افسردگی در زنان دو برابر مردان است . این اختلاف افسردگی در میان دو جنس در مواردی كه افسردگی بعنوان اثرات بالینی بیماران مورد درمان ، بررسی اجتماعی افرادی

…………..

منابع

منابع فارسی :

ابراهیمی ، سهیلا.(1379).بررسی رابطه گریز دختران 12 تا 18 سال شهر تهران با میزان اعتماد بنفس آنها با مشکلات اجتماعی. رساله دکتری واحد علوم و تحقیقات تهران.

ابوالقاسمی، شهنام .(1382). اثر بخشی رفتار درمانی شناختی ، دارویی و پلاسیبو در درمان اضطراب تعمیم یافته. رساله دکتری واحد علوم و تحقیقات تهران.

مبانی نظری مهارت های نوشتاری کودکان – دانلود مقاله و پروژه …

۲۷ شهریور ۱۳۹۶ – مبانی نظری مهارت های نوشتاری کودکان دسته: علوم انسانی بازدید: 1 بارفرمت فایل: docx حجم فایل: 28 کیلوبایت تعداد صفحات فایل: 17 مبانی نظری …

دانلود مبانی نظری مهارت نوشتن | Ultra-DL

۳۱ تیر ۱۳۹۶ – مبانی نظری مهارت نوشتن; پیشینه پژوهش مهارت نوشتن; فصل دو مهارت نوشتن; مبانی … کودک با یادگیری توانایی نوشتن درمییابد که میتواند نیات خود را از راه دیگری چون … نوشتن به مجموعهای از مهارتهای نوشتاری مربوط به هم اشاره دارد.

مبانی نظری مهارت های نوشتاری کودکان – اخبار و سرگرمی

مبانی نظری مهارت های نوشتاری کودکان. توضیحات: 17 صفحه فارسی (word). با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه. خلاصه ای از کار:.

[PDF]مهارت های نوشتاری – اداره کل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی

دفتر تألیف کتاب های درسی ابتدایی و متوسطه نظری. فارسی )مهارت … و تغییر نگرش ها در قلمرو آموزش و پرورش، توانستیم با تکیه بر مبانی تعلیم و تربیت. اسالمی و نیز … توجّه به نیازهای کودکان عزیز و رعایت واژگان پایه ی زبان آموزان، متناسب. با رشد ذهنی، … در قالب دو کتاب فارسی )مهارت های خوانداری( و فارسی )مهارت های نوشتاری(.

دانلود مبانی نظری مهارت نوشتن – دانلود مقاله، تحقیق، …

۵ مهر ۱۳۹۶ – کودک با یادگیری توانایی نوشتن درمییابد که میتواند نیات خود را از راه دیگری چون … نوشتن به مجموعهای از مهارتهای نوشتاری مربوط به هم اشاره دارد.

مهارت هاي نوشتاري زبان فارسي | هنر اسلامی

خانه · مبانی نظری · خوشنویسی · صنایع دستی · نقاشی و نگارگری · تعزیه و نمایش … نوشتن يكي از مهارت‌هاي چهارگانه زبان آموزي است كه كليد يادگيري دانش‌آموزان به ويژه … اين توانايي در كودكان ايفا كند تا پيش از ابداع خط، انسان‌ها فقط از دو مهارت زباني ….. از انجام اين تمرين‌ها مشكل كودك رفع نگرديد با حفظ خونسردي و كسب اطلاعا نظري نوع …

[PDF]دریافت فایل

ﺣﺎﺿﺮ ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر ﻣﻘﺎﯾﺴﻪ ي ﻋﻤﻠﮑﺮد ﮐﻮدﮐﺎن ﺑﺎ و ﺑﺪون اﺧﺘﻼﻻت ﯾﺎدﮔﯿﺮي در ﺳﺒﮏ دﯾﺪاري. -. ﺣﺮﮐﺘﯽ … ﻣﺒﺎﻧﯽ ﻧﻈﺮي. 25. 2-1 -1-. ﻣﻘﺪﻣﻪ. 25. 2-1 -2-. ﺗﺎرﯾﺨﭽﻪ. 26. 2-1 -3-. ﺗﻌﺮﯾﻒ اﺧﺘﻼﻻت ﯾﺎدﮔﯿﺮي. 29. 2-1 -4 ….. ﻗﺎﺑﻞ ﻣﻼﺣﻈﻪ اي در ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ ﺗﺤﺼﯿﻠﯽ و ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﻫﺎي روزاﻧﻪ ي زﻧﺪﮔﯽ ﮐﻪ ﻣﺴﺘﻠﺰم ﻣﻬﺎرت ﻧﻮﺷﺘﺎري. اﺳﺖ اﯾﺠﺎد …

[PDF]ﭼﮑﯿﺪه : 1

۱۴ بهمن ۱۳۹۴ – ﯾﺎدﮔﯿﺮي اﺳﺖ ﺳﺒﺐ ﺑﻬﺒﻮد ﻓﺮاﯾﻨﺪ ﺑﯿﺎن ﻧﻮﺷﺘﺎري داﻧﺶ آﻣﻮزان ﻧﺎدرﺳﺖ ﻧﻮﯾﺲ و اﻓﺰاﯾﺶ ﺳﺮﻋﺖ روان ﻧﻮﺷﺘﻦ … ﮔﺴﺘﺮش و اﯾﺠﺎد ﺗﻨﻮع در روش ﻫﺎي ﻣﺪاﺧﻠﻪ و درﻣﺎﻧﯽ ﮐﻮدﮐﺎن ﻧﺎدرﺳﺖ ﻧﻮﯾﺲ :. … ي راﻫﺒﺮدﻫﺎي ﺧﻮدﺳﻨﺠﯽ و ﺧﻮدآﻣﻮزي و ﺧﻮدﻧﻈﺎرﺗﯽ ﺗﺄﺛﯿﺮي ﺑﺮ ﻣﻬﺎرت ﻫﺠﯽ ﮐﺮدن ….. ﻧﻈﺮﯾﻪ ﮐﻮﺗﺎﻫﯽ داﻣﻨﻪ ﺗﻮﺟﻪ :.

[PDF]: ﻋﻨﻮان ﭘﺎﯾﺎن ﻧﺎﻣﻪ

و ﻧﻮﺷﺘﺎري. (. ﺧﻮاﻧﺪن و ﻧﻮﺷﱳ. ) در اﻣﺮ. ارﺗﺒﺎط و ارﺳﺎل ﯾﺎ درﯾﺎﻓﺖ ﭘﯿﺎم و اﯾﻔﺎي دﯾﮕﺮ ﻧﻘﺶ ﻫﺎي. زﺑﺎن ﺑﻪ ﮐﺎر ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻣﻲ … ﻣﻬﺎرﲥﺎي ﯾﺎدﮔﲑي زﺑﺎن ، ﻣﻬﺎرت ﻧﻮﺷﱳ و ﺧﻮاﻧﺪن ﻣﻲ ﺑﺎﺷﺪ ، ….. در ﮐﻮدﮐﺎن ﻣﺒﺘﻼ ﺑﻪ اﺧﺘﻼل ﺑﯿﺶ.

مبانی نظری و پیشینه پژوهش آموزش مهارت های زندگی و عزت …

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) … موسسه ی بریتانیایی تاکد و مولف کتاب « مهارت های لازم برای کودکان مدارس ابتدایی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *