پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد
دسته بندی علوم تربیتی
بازدید ها 11
فرمت فایل pptx
حجم فایل 622 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 50

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست

فروشنده فایل

کد کاربری 3845

کاربر

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

یکی از مشکل ترین اقداماتی که یک معلم انجام می دهد ارزیابی است. شما به عنوان یک معلم مجبور هستید که موضوعاتی را در نظر بگیرید که قابل ارزیابی و سنجش باشند. از این طریق به میزان تلاش دانش آموزان در جهت رسیدن به موضوعات مورد نظر پی ببرید. این نوع ارزیابی علاوه بر میزان تلاش دانش آموزان، بیانگر نحوه ی رفتار معلم نیز می باشد. تفاوت زیادی بین آموزش موضوعات درسی و آموزش دانش آموزان وجود دارد.

انواع ارزیابی

ارزیابی تکوینی

اولین نوع ارزیابی ارزیابی تکوینی است که بسیار مفید می باشد، اما بیش تر اوقات موقع ارزیابی مورد توجه قرار نمی گیرد. این ارزیابی نوعی آزمون تشخیصی است که بیانگر میزان سطح اطلاعات دانش آموزان از مواد درسی تدریس شده برای معلم می باشد. در این نوع ارزیابی نمره دادن در نظر گرفته نشده است. این روش اطلاعات مورد نیاز معلم را در اختیارش قرار می دهد، بدون این که مشکلی برای دانش آموزان فراهم شود. دانش آموزان معتقدند که آزمون به هر صورتی برگزار گردد آزمون است و باید برای آن نمره ای در نظر گرفته شود. دانش آموزان بر این باورند که اگر وقتی برای برگزاری آزمون صرف می شود باید برای آن نمره ای در نظر گرفته شود. به خصوص آن دسته از افرادی که به خوبی از عهده ی آزمون بر می آیند، بیشتر از بقیه بر روی این موضوع پافشاری می کنند و خواهان کسب نمره می باشند. بدین طریق معلم اطلاعات مورد نیاز خود را که ار طریق ارزیابی تکوینی ارائه می گردد، به دست می آورد. وی باید هدف از اجرای این نوع آزمون را به گونه ای بیان کند که دانش آموزان قادر به درک کامل آن باشند و در جهت بهتر برگزاری این آزمون تلاش نمایند و انتظار دریافت نمره را نداشته باشند. این مسئله ممکن است باعث تغییراتی در شیوه ی عملکرد معلم و شرایط برگزاری و اجرای آزمون گردد.

برخی معتقد هستند معلم نمی تواند دانش آموزی را که در سطح علمی خود موفق می باشد، انتخاب نموده و به سطوح بالاتری که در آن هیچ گونه پیشرفت تحصیلی کسب نمی کند، انتقال دهد. دانش آموز باید در هر دوره ای یک مرحله از مراحل یادگیری را پشت سر بگذارد.

وقتی دانش آموزان آمادگی درک مطلب خاصی را ندارند این نوع آزمون به معلم تازه کار کمک می کند تا از پراکنده گویی جلوگیری نماید. و هم چنین به وی کمک می کند تا از تمرین مجدد مطالبی که دانش آموزان از قبل می دانند خودداری نماید.

و …

فهرست مطالب

مقدمه
انواع ارزیابی
ارزیابی تکوینی
فواید به کار گیری آزمون های تشخیصی چیست؟
ارزیابی پایانی
نکات درباره ارزیابی آموزشی
پایان

عنوان : ارزیابی آموزشی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 624 کیلوبایت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست – فروشگاه فایل 4030

پاورپوینت ارزیابی آموزشی چیست شامل 50 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد …

[PPT]assessment ارزشیابی تکوینی Formative Evaluation …

1- What should be assessed? … ملاک و معیار ارزشیابی از پیش تعیین می شود( هدف های آموزشی) و عملکرد یادگیرنده با توجه به آن ملاک مورد قضاوت قرار می گیرد.

[PPT]ارزشيابي مداخلات آموزشي چيست و چه اهميتي دارد؟

فرآيند ارزشيابي مداخلات آموزشي چيست؟ تعریف سلامت. وسعت توانمندی یک فرد یا گروه برای توسعه خواست ها و رفع نیازها برای تغییر یا سازش با محیط . سلامتي.

[PPT]ارزيابي فراگيران با استفاده از ابزار DOPS

توانايي خود را در استفاده از اين ابزار در ارزيابي فراگيران نشان دهند. … DOPS چيست؟ DOPS … مهارتهاي تکنيکي بايد در حين آموزش مورد ارزيابي قرار گيرند.

[PPT]کارگروه برنامه ریزی آموزشی و دانش پژوهی

آموزش ايده آل فقط به ارائه آموزش با کيفيت و کميت برجسته (Excellence in Teaching) … شش معيار زير در ارزيابي تمام اشکال دانش پژوهي مورد استفاده قرار مي گيرند:.

[PPT]ارزیابی فرضیه ها

یک الگوریتم یادگیری با استفاده از داده های آموزشی فرضیه ای را بوجود میآورد . … D انتخاب شده باشند، بهترین تخمین برای دقت h برای مثالهائی با همان توزیع چیست؟

[PPT]ارزشیابی

آشنایی بامفاهیم اساسی ارزشیابی ، ارزشیابی اثر بخش دوره های آموزشی ، یادگیری بزرگسالان وفرایند آموزش – آشنایی با چهار سطح … 2 – ارزشیابی متوجه نحوه طراحی و اجرای برنامه آموزشی است ارزشیابی …. 1 – هدف کلی از انجام واکسیناسیون چیست ؟

[PPT]تکنولوژی آموزشی و ارزشیابی رسانه ها – معاونت بهداشتی – …

روش منظم طراحی،اجرا و ارزیابی کل فرآیند آموزش و یادگیری بر اساس اهداف معین و بر اساس پژوهش در یادگیری و ارتباطات انسانی و به …. پیام و محتوای پوستر چیست؟

[PPT]ارزيابي عملكرد

تعريف ، مفهوم و ارتباط واژه هاي نظارت ، سنجش ، عملكرد ، ارزيابي عملكرد و … عملكرد چيست؟ … شناسايي نيازهاي آموزشي مشاغل و شاغلين; پاداش دهي و ايجاد انگيزه در افراد; تعيين بازده ، كارايي و اثر بخشي فعاليت ها; تمهيدي براي آموزش و بهسازي منابع …

[PPT]PowerPoint Presentation

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ – پوشة عملكرد چیست؟ مبانی روانشناختی و آموزشی پوشة عملكرد; نشانه‌های‌ یادگیری عمیق; ویژگی‌های … پوشه عملکرد; معيارهاي نوين در ارزیابی پوشة عملكرد یادگیرنده در فرایند تدریس-یادگیری; پوشة عملكرد الكترونيكيe-portfolio; منابع.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *