پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالک

پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالک

دانلود فایل پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالک ، در حجم 34 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه
دسته بندی معماری
بازدید ها 14
فرمت فایل pptx
حجم فایل 3314 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 34

پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالک

فروشنده فایل

کد کاربری 3627

کاربر

پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالک ، در حجم 34 اسلاید قابل ویرایش ، همراه با یک هدیه ویژه.

بخشی از متن:
مدرسه و مسجد معیّرالممالک در جنوب شرقی باغ معیّرالممالک ساخته شده است. بعدها بخشی از باغ های معیّرالممالک با طرح توسعه ی تهران تقسیم و به مردم فروخته شد، بدین سبب اطراف مدرسه در سه جهت شرق ، جنوب، شمال مسکونی گردید. یکی از عوامل برپا ماندن اماکن در طول دهه ها و سده ها ، درآمد موقوفاتی به آن اختصاص می دادند. مدرسه ی معیّر نیز از این قاعده مستثنی نبوده است.

در ضلع جنوبی آن تعدادی مغازه و یک دستگاه حمام در فاصله ی تقریبی 250 متری شرق آن ساخته، وقف مسجد گردید. بعدها در جریان توسعه ی پاسدارخانه ، املاک معیّر نیزتبدیل به بازارچه شد و درآمد حاصله وقف مدرسه گردید.
در گوشه ی جنوب غربی مدرسه آب انباری ایجاد گردیده بود که بمنظور خنک کردن آب آن دو بادگیر در بالای عمارت تعبیه شده بود و نیاز آب آشامیدنی محل را تأمین می نمود، آب مورد نیاز حمام و اطراف آن از قنات سنگلج که دارای سه سنگ آب بود، تأمین می شد.

وجود مجموعه آب انبار، مغازه ها و حمام خود نقش مؤثری در توسعه بعدی محله ایفا نموده، به زودی در اطراف مدرسه ، بازارچه ها و مرکز کسب و کار چندی پدید آمد بطوری که محله رونقی بیش از پیش پیدا نمود، بنابراین، بافتی پدیدار شد که جلوه ای از پیوند ناگسستنی سکونت، کار و عبادت است.مسجد و مدرسه معیّرالممالک ضمن اینکه یانگر شیوه معماری غنی و رایج زمان خود است ، یادآور ذهنیت های مردم و خاطرات پیشینیان است.
و…

فهرست مطالب:
آشنایی با مسجد و مدرسه معیرالممالک
تاریخچه و موقعیت بنا
نمای اثر
انتظام فضایی
معماری بنا
گنبدها و مناره ها
شبستانها
رواق ها
حجره ها
تزئینات بنا
نقشه بنا
گالری تصاویر

این فایل با فرمت پاورپوینت در 34 اسلاید قابل ویرایش تهیه شده است.

هدیه محصول:
فایل پاورپوینت مسجد تاریخانه ی دامغان(16 اسلاید)

تصاویر برای پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالک

تصاویر بیشتر برای پاورپوینت مسجد و مدرسه معیرالممالکگزارش تصاویراز بازخورد شما متشکریم. گزارش یک تصویر دیگرلطفاًً تصویر توهین آمیز را گزارش دهید. لغوتمامif (document.querySelector(“#taw”).clientHeight == 0 && document.querySelector(“#topstuff”).clientHeight == 0){var positiveClientHeight = function(element){return element.clientHeight>0;};var firstVisibleElement = Array.from(document.querySelector(“#rso”).children) .find(positiveClientHeight);var sectionWithHeaderElement = firstVisibleElement && firstVisibleElement .querySelector(“div g-section-with-header”);if(sectionWithHeaderElement){sectionWithHeaderElement.style.marginTop = “0”;} }

مسجد و مدرسه معیرالممالک – ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مدرسه و مسجد معیّرالممالک در جنوب شرقی باغ معیّرالممالک ساخته شده است. بعدها بخشی از باغ های معیّرالممالک با طرح توسعه ی تهران تقسیم و به مردم فروخته شد، بدین …

مساجد تاریخی – پاورپوینت بررسی مسجد مدرسه و آب انبار معیر …

۷ آذر ۱۳۹۵ – پاورپوینت بررسی مسجد مدرسه و آب انبار معیر الممالک بخشی از مطلب مدرسه و مسجد معیّرالممالک در جنوب شرقی باغ معیّرالممالک ساخته شده است.

نقشه های اتوکدی مسجد و مدرسه معیرالممالک تهران – معماری مارکت

در این قسمت نقشه های اتوکدی (DWG) مدرسه و مسجد معیرالممالک تهران برای دانلود قرار داده شده است . … مدرسه و مسجد معیّرالممالک که در جنوب شرقی باغ معیّرالممالک ساخته شده است در … پاور پوینت معرفی باغ مصلی نایین به همراه تصاویر نقشه های باغ و بنا.

پاورپوینت معرفی کامل مسجد حکیم اصفهان به همراه تصاویر …

دانلود پروژه برداشت مسجد حکیم با معرفی کامل بنا و تصاویر نقشه های آن. … در این بخش فایل های پاورپوینت معرفی کامل مسجد حکیم به همراه تحلیل و بررسی کلیه ی فضاهای آن به همراه تصویر و نقشه در …. نقشه های اتوکدی مسجد و مدرسه معیرالممالک تهران.

نقشه اتوکدی مسجد و آب انبار میرزا مقیم (وزیر) کاشان – معماری …

نقشه اتوکدی مسجد و آب انبار میرزا مقیم (وزیر) کاشان. … این مسجد چهار ایوانی دوران صفوی در خیابان ملا حبیب الله شریف (دروازه اصفهان) خیابان بابا افضل جنوبی واقع شده است . کتیبه های موجود در بنا … نقشه های اتوکدی مجموعه گنجعلیخان کرمان همراه با پاورپوینت معرفی حمام گنجعلیخان … نقشه های اتوکدی مسجد و مدرسه معیرالممالک تهران.

نقشه های اتوکدی مدرسه و مسجد صدر خواجو اصفهان – معماری مارکت

در این قسمت نقشه های کامل اتوکدی (dwg) مدرسه و مسجد صدر خواجوی اصفهان شامل پلان … مسجد و مدرسه صدر خواجوی اصفهان (مجموعه صدر خواجو) مربوط به دوره قاجار می باشد .

نقشه اتوکدی مدرسه امیرکبیر قزوین(عمارت سردار مفخم قزوین) …

در این مجموعه نقشه های اتوکدی (DWG) برداشت مدرسه امیرکبیر قزوین ( عمارت سردار مفخم قزوین) برای دانلود ارائه شده … نقشه های اتوکدی مسجد و مدرسه معیرالممالک تهران … پاورپوینت معرفی کامل مسجد حکیم اصفهان به همراه تصاویر نقشه های مسجد حکیم.

روند پیدایش مساجد و مدرسه ها | نقــــــش نگـــــــار |بزرگترین …

۳۱ شهریور ۱۳۸۹ – روند پیدایش مساجد و مدرسه ها ,مساجد, مدارس ,روند پیدایش ,روند پیدایش مسجد, … دوستعلی خان نظام الدوله ی معیرالممالک، از رجال دوره ی قاجار، این بنا را …

پروژه های معماری دانلود پاورپوینت های مرمت

دانلود پروژه و پاورپوینت طراحی معماری و پاورپوینت های رایگان و کامل مطالعات طرح و … پروژه مرمت مسجد و مدرسه معیر الممالک در تهران دو عدد پاورپوینت و یک عدد فایل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *