گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید

گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید

گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید در 35 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها 10
فرمت فایل doc
حجم فایل 1474 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 35

گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید

فروشنده فایل

کد کاربری 3366

کاربر

گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید

هدف تحقیق: آشنایی با صنعت و ایمن سازی محیط كار و طراحی و ساخت قالبهای برش.

مانند تمامی مباحث طراحی ابزار اصول بر سر جای خود باقی است و این اصول باید توسط هر كارآموز جدی فرا گرفته شود هنگامیكه این اصول جزئی از روش تفكر عادی یك طراح شد آنگاه روش های میانبر و غیر معمول را نیز می توان به كار گرفت.

همچنین باید مورد خود طراحی قالب مراحلی كه طراح قالب جهت سازماندهی قطعات مختلف از نظر شكل و اندازه به كار می برد و تركیب و مونتاژ قطعات تا رسیدن به مجموعة‌ تعریف شده ای به نام قالب نیز مطالبی را دانست و نیز باید دانست كه برای شروع طراحی قالب مراحل مشخصی را باید طی كرد.

1- یك طراحی خوب

2- كار با سرعت و بدون زحمت بسیار

3- تصحیحهای كم

4- ظاهر مرتب و منظم نقشه ها

5- قطعات قوی تر و با استحكام در قالب.

نتیجه: همچنین اشیای هر چه بیشتر دانشجویان با صنعت كه با گذراندن دوره ی كارآموزی می توانند علاوه بر علم تئوری به علم فنی و عملی نیز دست یابند ونیز با توجه به عنوان رشته ی تحصیلی خود بتواند پروسه ی صنعتی را بررسی كند. و راهكارهایی جهت بهتر سازی محیط كار و كار با دستگاههای صنعتی جهت ایمن سازی هر چه بیشتر محیط كار انجام داد.

با CNC شدن ماشین می توان یك ماشین را چند كاره نمود مثلاً از ماشین تراش معمولی كار درل و فرز را نتیجه گرفت و لذا به این دلیل و به دلیل سرعت زیاد تولید ماشین تعداد ماشین های كارخانه را برای یك ظرفیت تولیدی معین كاهش داد كه در نتیجه هزینه تعمیر و نگهداری غالباً در مجموع كمتر می شود و هزینه برق و اپراتور و سایر اقلام جنبی كاهش می یابد. ضمناً چون قطعه در یك مرحله برای خیر عملیات تنظیم و مرجع یابی می شود دقت تولید بالاتر می رود.

چون ماشین CNCمی تواند سریعاً برای تولید جدید آماده شود نیازی نیست قطعات زیادی را در یك مرحله تولید نمود.

و نیز با اهداف اتحادیه و تدابیر ایمنی و امنیتی می توان از حوادثی كه در صنعت اتفاق می افتند جلوگیری كرد. كه همه ی این تدابیر ملزم به هزینه كردن نفر اول كارخانه یعنی رئیس شركت و اجرایی این تدابیر توسط مسئولین زیربط و همیاری كارگران به این تدابیر می باشد.

معرفی كارخانه

– شركت میثاق ماشین قرن در جاده قدیم كرج خیابان 15 با سابقه ی بیش از 30 سال در جهت تولید قطعات ماشین آلات و سرویس دهی به شركت هایی نظیر ایران خودرو ، سایپا دیزل – ساپكو – كرمان خودرو سازه گستر و دیگری كارخانه ها می باشد این شركت قطعات مورد استفاده در ماشین ها اعم از سواری و باری و نیز طراحی انواع پرس ها و قطعات وزارت دفاع و نیز تراش كاری و فرز كاری انواع صفحات پولادی را انجام می دهد.

همچنین كارهای بازرسی در مورد قطعات ساخته شده توسط شركت های مختلف را نیز توسط مهندسان بازرس نیز بر عهده دارد و می تواندبا دستگاههای فرز با اندازة 5/18 متری و میز قطعه گیر در اندازه های cm 170 300 600 cm 85 240 500 و پرسهای 200 و 1000 تن قطعات را پرس كند و دستگاه بورینگ با میز گردان و كارگیر cm 180 180 350 می تواند كارهای سوراخ كاری از بقل و تا عمق cm100/1 سوراخ كند و همچنین دستگاه دریل رادیال با بازوی cm250 و ارتفاع cm180 و جابجایی cm170 می تواند قطعات را بصورت عمودی سوراخ كاری كند.

هدف گزارش: آشنایی هر چه بیشتر با محیط های صنعتی و كارایی ماشینهای فرز CNC و NC و بورینگ رادیال و پرسهاو دانستن جزئیات ماشین ها و آشنایی با چگونگی كار دادن به دستگاه می باشد.

و در مموع بررسی موارد ناایمن در كارخانه و تهیه چك لیست بازرسی ایمنی جهت ایمن سازی محیط كار و نیز طراحی قالب های برش می باشد.


معرفی كارخانه و اهداف گزارش:

شركت میثاق ماشین قرن در تهران – جادیه قدیم كرج – 65 متری فتح كوچه 15 تاسیس گردیده است این شركت افتخاری از قبیل 30 سال سابقه خدمات رسانی را در پروندة خود دارد. این شركت با سابقه بیش از 30 سال در جهت تولید قطعات ماشین آلات سرویس دهی به شركت هایی نظیر ایران خودرو سایپا دیزل، ساپكو، ساپكو كرمان خودرو سازه گستر و دیگر كارخانه ها می باشد . این كارخانه قطعات مورد استفاده در ماشین آلات صنعتی و خودروهای سواری و باری و نیز طراحی انواع پرسها در تنا‍ژ مختلف و ادوات وزارت دفاع و نیز تراشكاری انواع صفحات ریلها قطعات نظامی و همچنین كارهای سوراخكاری بقلتراشی كفتراشی پرس را برای عموم را نیز انجام می دهد.

وضعیت موجود

شركت میثاق ماشین هم اكنون كارهای بقل تراشی و كف تراشی برای عموم را بر عهده دارد و همچنین خدمات پرس قطعات و تولید قطعات كارخانه سایپا را بر عهده دارد و نیز با داشتن مهندسان بازرس در امر بازرسی قطعات كلیة بازرسی های شركت سایپا و سازه گستر سایپا را نیز عهده دارد و نیز خود در حال تولید پرس 1000 تن با طول 650 سانتی متر و در عرض 210 سانتی متر و رعایت كلی اصول ایمنی در امر ساخت و طراحی پرس ها را مطابق با استاندارد پرسها را در دست ساخت دارد. این كارخانه از نظر ایمنی در آسایش 70% قرا ردارد و رعایت دیگر ضوابط ایمن سازی كارخانه ها و تدابیر ایمنی می توان به ایمنی در حدود 100% رسید.

گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید|xt9755

آنچه در توضیحات فایل وجود دارد برابر گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید در 35 صفحه ورد قابل ویرایش.

فلای پیپر | گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید

۵ بهمن ۱۳۹۶ – گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید on فلای پیپر | بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدیدنام محصول دانلودی: گزارش كارآموزی طراحی فرایند تولید درجه کیفی و رضایت…

دانلود رایگان گزارش کارآموزی خط تولید نوشابه و کنترل …

گزارش کارآموزی خط تولید نوشابه و کنترل کیفیت و بازار – رشته مدیریت. خط تولید نوشابه و کنترل کیفیت و بازار – رشته مدیریت. فهرست: شمای کلی. تقدیر و تشکر. مقدمه. نوشابه چیست؟ نوشابه در ایران. روش تحقیق. فصل اول. تاریخچه نوشابه سازی در ایران و جهان و شمای کلی صنعت نوشابه سازی. تاریخچه نوشابه در جهان.

دانلود گزارش کارآموزی

در بخش دانلود گزارش کارآموزی شما امکان دانلود کارآموزی در تمام رشته ها از جمله عمران، کامپیوتر، حسابداری، معماری، برق و غیره را خواهید داشت.

[DOC]شیوه نامه کارآموزی – دانشگاه فنی و حرفه ای

۲۶ خرداد ۱۳۹۵ – مکان کارآموزي: منظور از مکان کارآموزی، موقعیتی است که هر نوع فعالیت اقتصادی، تولیدی، خدماتی، کشاورزی، تحقیقاتی، طراحی و مشاوره ای، فنی، اکتشافی، استخراجی و . … کلیه فرم ها و مستندات کارآموزی در سایت دانشگاه و دانشکده/آموزشکده در لینک ارتباط با صنعت و یا در سیستم آموزش قابل دسترس می باشد.

[DOC]دستور العمل تهیه گزارش کارآموزي

قسمتهاي مختلف اين فصل بايد مشخصات مهم شركت يا واحد صنعتي محل كارآموزي را معرفي كنند. اين قسمتها در راستای شناسایی دقیق و تکنیکی کارخانه مي توانند شامل. تاریخچه و ذکر تولیدات کارخانه. چگونگی ارتباط مسائل انسانی و مدیریتی کارخانه. چارت فرایند تولید. ظرفیت کاری فرایند تولید. گردش مواد در واحد تولید. آزمايشگاهها.

گرایش طراحی فرآیندهای صنایع نفت: گزارش كارآموزي عمليات …

دراين گزارش در مورد تاريخچه وتأسيس پالايشگاه و اهداف تأسيس آن،موقعيت آن وفرآورده هاي اين پالايشگاه توضيح مختصري داده شده است.در ادامه به شرح عمليات پالايش و معرفي واحد ها ودستگاه ها و چگونگي فرآيندهاي موجود دراين واحدها مي پردازيم . اين واحد هاي عملياتي پالايشگاه عبارتند از :واحدهاي تقطير در جو ، تقطير در خلاء،توليد گاز مايع، …

[PDF]دریافت فایل فرم های کارآموزی و پروژه

ﺷﻮد ﺑﺴﺘﻪ ﺑﻪ ﻣﻮارد ﺗﺨﻠﻒ و اﺷﮑﺎﻻت ﭘﯿﺶ آﻣﺪه در ﺣﯿﻦ ﮐﺎر، از اﺧﻄـﺎر ﮐﺘﺒـﯽ و درج در ﭘﺮوﻧـﺪه ﺗـﺎ ﻣـﺮدود ﺷـﻤﺮدن واﺣـﺪ. ﮐﺎرآﻣﻮزي ﺑﺮاي داﻧﺸﺠﻮ ﻣﯽ. ﺗﻮان ﺗﺼﻤﯿﻢ اﺗﺨﺎذ ﻧﻤﻮد. ﺗﺼﻤﯿﻤﺎت اﯾﻦ ﺟﻠﺴﻪ ﺑﺎ اﮐﺜﺮﯾﺖ آراء ﻻزم. اﻻﺟﺮا ﺧﻮاﻫﺪ ﺑﻮد. ﻧﻈﺎم ﺗﺸﻮﯾﻘﯽ: -. از ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﻧﻮآوري و اﺑﺘﮑﺎر. در زﻣﯿﻨﻪ ﺗﻐﯿﯿﺮ و ﯾﺎ اﺻﻼح ﺧﻂ ﺗﻮﻟﯿﺪ، روش. ﻫﺎي اﺟﺮاﯾﯽ، ﺗﺤﻘﯿﻘﺎﺗﯽ، اﮐﺘﺸﺎﻓﯽ، اﺳﺘﺨﺮاﺟﯽ، ﻃﺮاﺣـﯽ و… ﮐـﻪ. ﻣﻨﺠﺮ ﺑﻪ ﺑﻬﻮد ﮐﯿﻔﯿﺖ و اﻓﺰاﯾﺶ ﮐﻤﯿﺖ ﻣﺤﺼﻮل و ﮐﺎﻫﺶ ﻫﺰﯾﻨﻪ.

فرآیند تولید آبلیمو | Fooda.ir

۱۳ تیر ۱۳۹۴ – لیمو دارای املاح و ترکیبات زیادی مانند اسیدسیتریک، کلسیم، منیزیم، ویتامینC، فلاوونوئید، پکتین و لیمونین است که ایمنی بدن را تقویت می‌کند و با عفونت‌ها مقابله می‌کند. مواد اولیه آب لیمو شامل لیمو ، بطری و درب بطری و اتیکت و نایلون شرینگ می باشد . میزان مواد اولیه با توجه به ظرفیت پیش بینی شده طرح به …

فرایند تولید سبزی خشک | Fooda.ir

۲ فروردین ۱۳۹۴ – استفاده از سبزی و میوه‌های خشک قطعاً به زمانی برمی‌گردد که این محصولات مدت محدودی در بازار بوده و وسایلی مانند فریزر وجود نداشته است. پس تنها راه نگهداری از سبزی‌ها خشک کردن آن‌ها بوده است؛ اما در این دوره هم با این که سبزی در تمام ایام سال وجود دارد و انواع مختلف یخ‌زده و آماده پخت هم در فروشگاه‌ها یافت می‌شود ولی باز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *