گزارش کارآموزی عمران-نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول

گزارش کارآموزی عمران-نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول

گزارش کارآموزی عمراننحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول در 45 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی عمران و ساختمان
بازدید ها 5
فرمت فایل doc
حجم فایل 8591 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 45

گزارش کارآموزی عمران-نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول

فروشنده فایل

کد کاربری 3366

کاربر

فهرست مطالب

عنوان صفحه

مقدمه. 3

اجرای شبکه پی…………………………………………………………………………………………. 5

بتن ریزی پی………………………………………………………………………………………………. 16

اجرای سقف………………………………………………………………………………………………. 19

اجرای پله…………………………………………………………………………………………………… 32

پیوست……………………………………………………………………………………………………….. 34

مقدمه

پیشرفت سریع جوامع ونیازهای روز افزون آنها به انجام طرح های مختلف عمرانی از یك طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف دیگر، ایجاب می­نماید تا با یك برنامه ریزی صحیح و همه جانبه و نیز استفاده بهینه از ابزار و امكانات موجود در جامعه ، گامی بلند در جهت ترقی و تعالی جامعه برداشته شود.

به دلیل گسترده بودن حوضه فعالیت دانش آموختگان این رشته، شغل هایی که یک مهندسی عمران می تواند داشته باشد به صورتهای مختلفی طبقه­بندی می­شوند. یک مهندس عمران می­تواند در حوضه پیمانکاری، مشاوره، نظارت و یا اگر دقیق تر به موضوع بنگریم در قسمتهای ساختمان سازی، سدسازی، راه سازی، پالایشگاه و سازههای صنعتی، مدیریت ساخت، سازه­های دریایی و … فعالیت داشته باشد.

فعالیت یک مهندس عمران در هر یک ازاین قسمت ها علاوه بر تسلط در زمینه تئوری ، نیازمند تجربیات عینی و عملی است . یکی از فرصت هایی که می تواند در انتقال این تجربیات به شخص مفید باشد ، واحد کارآموزی است . اگرچه که آشنایی و شناخت تمامی مسایل و نکات عملی مستلزم سال ها تلاش و حضور در پروژه های مختلف عمرانی است ، لیکن فرصت کوتاه کارآموزی هم می تواند شخص را در رسیدن به این هدف یاری کند .

در همین راستا نگارنده با توجه به علایق شخصی خود ، اقدام به کارآموزی در شرکت فنی و مهندسی « قدر بتن » نمود که عمده فعالیت آن پیمانکاری است . لذا دوره کارآموزی در یک سازه بتن مسلح در حال ساخت به عنوان سرپرست کارگاه سپری شد.

شروع کارآموزی مقارن پایان دیوارچینی پی و پایان آن هم زمان با اجرای ستون طبقه دوم بوده است . نوع پی ساختمان نواری دو طرفه ( شبکه ای ) و سیستم سقف آن تیرچه بلوک است .

گزارش کارآموزی پیش رو اگرچه حاوی تمامی نکات اجرا یی انجام شده نیست ، لیکن مهمترین نکات را در بر دارد.همچنین قسمت هایی از نقشه های معماری و سازه ای که در طول دوره مورد استفاده قرار گرفته است در پیوست آمده است.

در پایان مراتب قدردانی خود را نسبت به مهندس پیام بنی کریمی ریاست شرکت سازه های ماندگار گرگان که مهم ترین نقش را در طی مفید دوره کارآموزی داشته اند، ابراز کرده و برای ایشان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت می کنم.

اجرای شبکه پی

قبل از انجام هر کار، سرپرست کارگاه باید ملزومات اجرای پی را فراهم کند و خواسته خود را به طور کامل برای دست اندر کاران از جمله کارفرما ، مجری پی و کارگرها توضیح دهد.برخی از مصالح و و سایل مورد احتیاج به شرح زیر است :

1- میلگرد : میلگردهای پی به دو قسمت طولی ( کمرکش ) و عرضی ( چنگال ) تقسیم می شوند . قبل از سفارش میلگردها باید تعداد دقیق میلگردهای مورد نیاز را با توجه به نقشه محاسبه کرد . برای محاسبه میلگردهای طولی ، ابتدا طول هر نوار را در تعداد میلگردهای طولی ضرب می کنیم و سپس با توجه به شماره میلگرد ، نتایج را دسته بندی و جمع می کنیم. اگر حاصل را تقسیم بر 12 کنیم (طول یک شاخه میلگرد 12 متر است ) تعداد میلگردها برای آن شماره خاص بدست می آید .

12 / [تعداد میلگرد طولی*( طول نوار پی+ 0.2)] = تعداد میلگردهای طولی برای هر نوار

برای در نظر گرفتن طول خم در ابتدا و انتهای هر نوار باید مقدار 0.2 به طول هر نوار اضافه شود . اگر طول نوار یک پی بیشتر از 12 متر باشد برای پیوستگی میلگردها در محل انقطاع ، بایستی از اور لپ (( overlap استفاده شود . طول اورلپ مطابق آیین نامه بایستی بین 40تا 50 برابر قطر میلگرد مورد استفاده باشد . برای احتساب طول اورلپ در محاسبه میلگردها باید مقدار آن را به طول هر نوار اضافه کرد .

دانلود گزارش کارآموزی عمران نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا …

دانلود گزارش کارآموزی عمران نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول پیشرفت سریع جوامع ونیازهای روز افزون آنها به انجام طرح های مختلف عمرانی از یک طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف دیگر، ایجاب می¬نماید تا با یک برنامه ریزی صحیح و همه جانبه و نیز.

گزارش کارآموزی عمران،نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان …

آنچه در توضیحات فایل وجود دارد برابر گزارش کارآموزی عمران نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول در 45 صفحه ورد قابل ویرایش.

دانلود گزارش کارآموزی سازه بتنی و نکات اجرایی – پروژه دات کام

۱۵ مهر ۱۳۹۰ – عنوان گزارش کارآموزی : کارآموزی سازه بتنی و نکات اجرایی. قالب بندی : Word. قیمت : رایگان. شرح مختصر : اجرای ساختمان به آگاهی از یکسری مسائل فنی که به علم رشته های مختلف ساختمان بستگی دارد، نیازمند است. بدیهی است عدم توجه به مسائل تئوری معماری، محاسباتی و تأسیساتی در اجرا و ساخت اشکالات را در پی …

گزارش کارآموزی ساخت ساختمان مسکونی 96 صفحه قابل …

۳۰ تیر ۱۳۸۸ – برای شما دوستان عزیز یک گزارش کارآموزی در 96 صفحه قرار میدم که موضوع آن ساخت یک ساختمان مسکونی است این گزارش کار آموزی در دو نسخه word و PDF در ادامه متن قابل … -خستگی در بتن -روشهای مراقبت از بتن سقف -شمشه گیری -کف سازی -سفید کاری یا کف مال … نظارت و اجرای نقشه های ساختمانی (اسکلت فلزی).

ساختمان – گزارش کارآموزی، اجرای ساختمانهای بتن آرمه

گزارش کارآموزی، اجرای ساختمانهای بتن آرمه. بسمه تعالی. گزارش کارآموزی. دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان. دانشکده: فنی مهندسی عمران. مکان: سایت امام(ره) دانشگاه آزاد …. منظور از ساختمانهای بتنی ساختمانی است همچون مجتمع آموزشی سایت امام(ه) دانشگاه آزاد؛ که کلیه اجزای اصلی آن ( ستون، تیرهای اصلی و پی) از بتن و میله گرد ساخته شده باشد.

گزارش کارآموزی عمران-نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان …

۱۸ دی ۱۳۹۶ – دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدیدبا سلام حضور مشتریان گرامی.شما به صفحه اختصاصی گزارش کارآموزی عمران-نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول وارد شده…

[PDF]گــزارش كـارآمـــوزی – دانشگاه آزاد اسلامی واحد زابل

گــزارش كـارآمـــوزی. دانشكده فنی مهندسی گروه. عمران. مكان. : شرکت. سرمایه گذاری انبوه سازان س و ب. موضوع. : مدیریت. ، نظارت و اجرای نقشه های ساختمانی. ) اسکلت. فلزی … نکاتی در مورد ساخت تیرها. وصل تیرهای سراسری. وصل نمودن دو نقطه تیرآهن به همدیگر. تیرچه. پروفیل های اتصال و میل مهار. بادبند. پله. سقف تیرچه بلوک. فصل سوم.

مراحل ساختن ساختمان – پایگاه علمی سعید سان

۴ خرداد ۱۳۹۳ – در ساختمانهای بتنی سقفها به وسیله دالهای بتنی پوشیده میشوند، و یا از سقفهای تیرچه بلوک و یا سایر سقفهای پیش ساخته استفاده میگردد. …. پس از اتمام کار و پایان این مرحله سطح کار زمین کارگاه را کاملاً آب داده و توسط غلتک دستی می‌کوبند تا سطح کار کاملاً متراکم شود و بعدها در اثر وزن ساختمان نشست نکند.

عمران | سل فایل

فایل کامل كارآموزی اجرای ساختمان های اسکلت بتنی رشته عمران … با توجه به رونق ساخت وساز در دنیای امروز و با توجه به اینكه كشور ما در حال توسعه میباشد رشته عمران و كلیه رشته های مرتبط با ان دارای اهمیت زیادی می باشد یكی از دلایل … گزارش کارآموزی عمران نحوه ساخت پی و اسکلت بتنی تا پایان سقف اول در 45 صفحه ورد قابل ویرایش.

دانلود رایگان پروژه کارآموزی ساختمان اسکلت بتنی و فلزی – …

دانلود رایگان پروژه کارآموزی ساختمان اسکلت بتنی و فلزی,در این پست دانلود رایگان پروژه و گزارش کارآموزی رشته مهندسی عمران و معماری دانشجویی ساختمان و سازه … گزارش کارآموزی PDF فارسی در قالب 105 صفحه به همراه عکس به صورت کامل و جامع درباره طراحی ساخت و اجرای ساختمان و سازه با مصالح بتنی و اسکلت فلزی و فولادی رو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *