گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین

گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین

گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین در 60 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی برق
بازدید ها 27
فرمت فایل doc
حجم فایل 57 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 60

گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین

فروشنده فایل

کد کاربری 3366

کاربر

مقدمه :

مصرف انرژی در دنیای امروز به طور سرسام آوری رو به افزایش است . بشر مترقی امروز ، برای تولید آب آشامیدنی ، برای تولید مواد غذایی و برای کلیه کارهای روزمره خود به استفاده از انرژی نیاز دارد و بدون آن زندگی او با مشکلات فراوانی روبرو خواهد بود .

طبق برآوردهایی که دانشمندان می نمایند ، از ابتدای خلقت تا سال 1230 ه .ش ، بشر معادل کیلووات ساعت و در فاصله 1230 تا 1330 نیز کیلووات ساعت انرژی مصرف نموده است.

و پیش بینی می شود که فاصلۀ 1330 تا 1430 مصرف انرژی تا کیلو وات ساعت باشد.

امروزه قسمت اعظم مصرف انرژی به وسیله کشورهای صنعتی بوده و هر چه کشوری صنعتی تر بوده و از نظر اقتصادی مرفه تر باشد مصرف انرژی سرانه آن نیز بیشتر خواهد بود. به طوری که رابطه مستقیمی بین مصرف انرژی به خصوص مصرف انرژی الکتریکی و درآمد سرانه هر کشوری وجود دارد. با افزایش روزافزون مصرف انرژی در دنیا بشر همواره در جستجوی منابع جدید و یافتن راههای اقتصادی استفاده از آنها برای تأمین احتیاجات خانگی و صنعتی بوده است و در این بین، چون انرژی الکتریکی صورتی از انرژی است که راحت تر به انرژی های دیگر ( قابل استفاده بشر) تبدیل می شود و انرژی تمیزی از نظر ضایعات می باشد ، تلاش های بشری بیشتر در زمینه تولید انرژی الکتریکی می باشد . چند نمونه از منابع شناخته شده انرژی که خداوند در اختیار بشر قرار داده است و بشر می تواند از آن برای تولید انرژی الکتریکی استفاده کند عبارتند از :

1- انرژی سوخت های فسیلی 2- انرژی آب 3- انرژی باد

4- انرژی واکنش های هسته ای 5- انرژی جزر و مد امواج دریا

6- حرارت زیر پوستۀ زمین

که هر یک از این انرژیهای برای اینکه بتواند به انرژی الکتریکی تبدیل شود باید مراحلی را طی کند که مسائل و مشکلات تولید برق برای بشر امروز نیز در طی همین مراحل است. برای مثال یکی از راه هایی که بشر از انرژی سوخت برای تولید سوخت استفاده می کندایجاد نیروگاههای حرارتی بخار، گازی و یا سیکل ترکیبی می باشد. که فرایند های زیادی را شامل می شود و تمام این فرایند ها در مجموع سیکل نیروگاه بخار تولید برق (Power Plant) را تشکیل می دهد که موضوع اصلی گزارش ما نیز می باشد.

انواع نیروگاه ها :

در حال حاظر نیروگاه هایی که برای تولید برق استفاده می شوند و متداول هستند را می توان به 6 دسته طبقه بندی کرد :

1- نیروگاه دیزلی

2- نیروگاه آبی

3- نیروگاه اتمی

4- نیروگاه گازی

5- نیروگاه بخاری

6- نیروگاه ترکیبی

از آنجا که اکثر نیروگاه های تولید برق در ایران و همچنین مهمترین منبع تولید برق در کشور نیروگاه های گازی، بخاری ، آبی و یا سیکل ترکیبی هستند به اختصار در مورد آنها توضیحی داده می شود :

نیروگاه گازی :

اصول کار نیروگاه گازی بدین صورت است که هوای آزاد توسط یک کمپرسور فشرده شده و سپس همراه سوخت در اتاق احتراق ، محترق شده و دارای درجه حرارت بالا می گردد. حال این گازهای پر فشار و داغ وارد توربین شده و محور ژنراتور را می گرداند و سپس از اگزوز توربین به بیرون رانده می شود . توان گرفته شده از توربین معمولاً به محور ژنراتور و کمپرسور منتقل می گردد . حدود یک سوم این توان در ژنراتور تبدیل به انرژی الکتریکی می گردد و بقیه جهت چرخاندن محور کمپرسورغلبه بر تلافات مصرف می گردد و بهمین خاطر راندمان توربینهای گازی پایین و حدود 27 درصد است .

نیروگاه آبی :

اساس کار نیروگاه آبی آنست که از انرژی پتانسیل آب ذخیره شده در پشت سد برای چرخاندن توربین آبی و در نتیجه چرخاندن ژنراتور استفاده می شود و برق تولید می گردد . احداث این نیروگاهها بستگی به شرایط جغرافیایی و مکانی و وجود آب رودخانه دارد در کشورهایی که منابع آبی فراوان دارند احداث نیروگاه آبی بسیار مفید است چرا که برق تولیدی آنها بسیار ارزانتر است و راندمان این نیروگاهها بسیار بالا ست ( 80 تا 90 درصد ) و راه اندازی آن ساده است و در زمان کوتاهی می تواند وارد شبکه شود . همچنین از دیگر مزایای نیروگاههای آبی کنترل آبهای سطحی در پشت سد و استفاده در بخش کشاورزی است .

نیروگاه بخار:

اساس کار نیروگاه های بخاری بدین منوال است که بخار تولید شده در دیگ بخار به توربین هدایت پس از به دوران در آوردن محور توربین به کندانسور رفته و توسط آب خنک کن تقطیر و بصورت آب در می آید . در ژنراتور با گردش روتور آن که سه محور توربین به آن متصل است الکتریسته تولید می گردد . نیروگاههای بخار برای بارهای اصلی یا پایه ساخته می شوند و عمر آنها نسبت به نیروگاههای گازی بیشتر است از محاسن دیگر این نیروگاهها بالا بودن راندمان ( حدود 45% ) نسبت به نیروگاه های گازی می باشد .

نیروگاه ترکیبی ( مختلط ) :

در اینگونه نیروگاهها با استفاده از حرارت خروجی از اگزوز توربین گاز آب را در دیگ بخاری که معمولاً Heatrecovery boiler نامیده می شود گرم کرده و بصورت بخار در می آید . سپس این بخار، توربین بخار را به حرکت در می آورد .

با این روش چون از حرارت گازهای اگزوز توربین گاز استفاده شده دیگ بخار گرم می شود و راندمان کل نیروگاه بالاتر از نیروگاه بخاری گردیده و به 48 درصد هم می رسد .

مشخصات نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی :

موقعیت جغرافیایی : نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی در قسمت جنوبی نیروگاه بخار شهید رجایی در 25 کیلومتری اتوبان قزوین – تهران قرار دارد .

شرایط محیطی:

رطوبت نسبی 46%

متوسط حداکثر دمای محیط 41 درجه

متوسط حداقل دمای محیط 14- درجه

متوسط درجه حرارت محیط 5/14 درجه

دانلود گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید …

دانلود گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین مصرف انرژی در دنیای امروز به طور سرسام آوری رو به افزایش است . بشر مترقی امروز ، برای تولید آب آشامیدنی ، برای تولید مواد غذایی و برای کلیه کارهای روزمره خود به استفاده از انرژی نیاز د.

دانلود گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید …

دانلود گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین. مقدمه 3. مشخصات نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی 10. بویلر Boiler. اجزاء تشکیل دهنده بویلر 20. Feed water heater. Dearator. Economizer. Drum. Down commer and evaprator. Super heater. Blow Down. Diverter Dampe41. توربین Turbin.

دانلود گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید …

مشخصات فایل عنوان: بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین فرمت فایل : word( قابل ویرایش) تعداد صفحات: 68. شما در این گزارش کارآموزی با مطالب مفید و ارزشمندی درباره بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین آشنا خواهید شد. بخشی ازگزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین را در …

پروژه کارآموزی برق (بررسي نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد …

مصرف انرژی در دنیای امروز به طور سرسام آوری رو به افزایش است . بشر مترقی امروز ، برای تولید آب آشامیدنی ، برای تولید مواد غذایی و برای کلیه کارهای روزمره خود به استفاده از انرژی نیاز دارد.

نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجائی قزوین – کلیه مقالات وب …

گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجائی قزوین-واحد تعمیرات الکتریک. نگاهی گذرا به وضعیت برق در ایران: انواع نیروگاههای تولید برق: درمیان پرکاربردترین ومهم ترین نیروگاه های متداول درجهان وایران میتوان ازنیروگاههای حرارتی نام برد . این نوع نیروگاهها , مبدلهایی هستند که انرژی نهفته درسوختهای جامد,مایع , گازی و یا …

پروزه کارآموزی بررسي نيروگاه سيکل ترکيبی شهيد رجايی …

فهرست مقدمه 3 مشخصات نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد رجايي 10 بويلر Boiler اجزاء تشکيل دهنده بويلر 20. Feed water heater 20. Dearator 23. Economizer 25. Drum 27. Down commer and evaprator 32. Super heater 35. Blow Down 40. Diverter Damper 41 توربين Turbine فوندانسيون 45 پوسته CASE 47 روتور Rotor 49

خرید فایل( گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید …

۱۲ دی ۱۳۹۶ – دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید محقق گرامی،شما با جستجوی گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین وارد این صفحه شده اید محصول دانلودی(گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین)شما را در رسیدن به اهدافتان یاری می رساند گزارش کارآموزی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید …

گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی …

گزارش کارآموزی بررسی نیروگاه سیکل ترکیبی شهید رجایی قزوین مقدمه : مصرف انرژی در دنیای امروز به طور سرسام آوری رو به افزایش است . بشر مترقی امروز ، برای تولید آب آشامیدنی ، برای تولید مواد غذایی و برای کلیه کارهای روزمره خود به استفاده از انرژی نیاز د.

[PDF]دریافت گزارش کارآموزی نیروگاه طرشت – هیئت مکتب فاطمه

ﮔﺰارش ﮐﺎرآﻣﻮزي. 1. ﻣﺤﻞ ﮐﺎرآﻣﻮزي : ﻧﯿﺮوﮔﺎه ﺑﺨﺎري ﻃﺮﺷﺖ (ﺷﻬﯿﺪ ﻓﯿﺮوزي). ﻣﻮﺿﻮع ﮐﺎرآﻣﻮزي : ﺗﻌﻤﯿﺮات ﻣﮑﺎﻧﯿﮏ ﻧﯿﺮوﮔﺎه. اﺳﺘﺎد : دﮐﺘﺮ. ﻣﺠﯿﺪ. ﺻﻔﺎراول. ﮐﻠﯿﻪ. ﺣﻘﻮق. اﯾﻦ ﮔﺰارش. ﻣﺘﻌﻠﻖ ﺑﻪ. ﻫﯿﺌﺖ ﻣﮑﺘﺐ ﻓﺎﻃﻤﻪ (س) ….. ﺗﻔﺎوت اﺳﺎﺳﯽ ﻧﯿﺮوﮔﺎه. ﻫﺎي ﮔﺎزي ﺑﺎ ﺑﺨﺎر در آن اﺳﺖ ﮐﻪ ﺳﯿﺎل ﺳﯿﮑﻞ ﺗﻮرﺑﯿﻦ ﮔﺎزي، ﻫﻮاي ﻣﺤﯿﻂ ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﺪ. اﻣﺎ ﻧﯿﺮوﮔﺎه. ﻫﺎي. ﭼﺮﺧﻪ ﺗﺮﮐﯿﺒﯽ، ﻣ. ﺘﺸﮑﻞ از واﺣﺪﻫﺎي ﮔﺎزي و ﺑﺨﺎري ﻣﯽ. ﺑﺎﺷﻨﺪ ﮐﻪ در آﻧﻬﺎ، ﺑﻪ ﻣﻨﻈﻮر اﻓﺰاﯾﺶ ﺑﺎزده …

پروژه کارآموزی برق (بررسي نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد …

فهرست. صفحه. مقدمه. 3. مشخصات نيروگاه سيکل ترکيبي شهيد رجايي. 10. بويلر Boiler. اجزاء تشکيل دهنده بويلر. 20. Feed water heater. 20. Dearator. 23. Economizer. 25. Drum. 27. Down commer and evaprator. 32. Super heater. 35. Blow Down. 40. Diverter Damper. 41. توربين Turbine. فوندانسيون. 45. پوسته CASE. 47.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *