گزارش کارآموزی کارخانجات نساجی بروجرد

گزارش کارآموزی کارخانجات نساجی بروجرد

گزارش کارآموزی کارخانجات نساجی بروجرد در 50 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها 6
فرمت فایل doc
حجم فایل 172 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 50

گزارش کارآموزی کارخانجات نساجی بروجرد

فروشنده فایل

کد کاربری 3366

کاربر

فهرست مطالب

عنوان صفحه

موقعیت جغرافیایی کارخانه الف

طرز قرار گیری قسمت های مختلف کارخانه ب

چارت سازمانی ج

نمودار مسیر تولید محصولات کارخانه د

مقدمات وتکمیل پارچه بافته شده 1

رنگرزی 14

آزمایشگاه کنترل کیفیت و رنگ 21

چاپ 37

کنترل کیفیت پارچه 50

گرمایش 52

تهویه 55

موقعیت جغرافیایی کارخانه:

کارخانه نساجی بروجرد درشمال شرقی شهرستان بروجرد واقع شده است واین شرکت درسال 1364تاسیس گردیده است ودرسال 1368به بهره برداری رسیده است.

ابتدا به سالن مقدمات تکمیل می رویم در اینجا برای پارچه های پنبه ای و پنبه– پلی استر و پنبه ویسکوز و ویسکوز پلی استر است که برای همه یکسان است.

1- پرز سوزی که با استفاده از حرارت انجام می گیرد . می دانیم پارچه خاصی که از انبار گرفته می شود به علت وجود آهار و پرز پارچه مطلوبی نیست و کیفیتی ندارد.

ابتدا این پارچه در قسمت اول ماشین برس زده می شود چون پرز پارچه خوابیده است و وقتی برس می خورد پرز بالا می آید آماده می شود برالی پرز سوزی . اکنون پارچه به قسمت پرز سوزی می رود پشت و روی پارچه پرزسوزی می شود و دوباره پارچه برس می خورد تا پرز های سوخته شده از بین رود.

2- آهار گیری : بعد از اینکه پرزسوزی پارچه وارد قسمتی می شود که wash box نامیده می شود و دارای آنزیم + صابون است . وقتی مواد به پارچه نفوذ می کند انتهای ماشین روی big bach جمع می شود و سپس به دستگاه bach منتقل می شود وبعد از 12 الی 24 ساعت برای عملیات بعدی به ماشین شستشو انتقال داده می شود. در مرحله آهار گیری ، آهار پارچه توسط آنزیم جدا می شودو بعد از آن pad bach می شود.

3- شستشوی مقدماتی :

تذکر :

الف: اگر پارچه پلی استر تنها باشد فقط در ماشین شستشوی مقدماتی فقط شستشوی خالی می شود.

ب: اگر پارچه پنبه ای بود ابتدا قلیایی می شود سپس سفید گری و بعد مرسریزه و در مرحله بعدی شستشو می شود.

ج: ویسکوز – پلی استر : فقط یک مرحله سفید گری می شود.

پارچه پنبه ای بعد از آنزیم زنی (آهار گیری ) برای سفید گری آماده می شود.

الف : پارچه باید قلیایی شود:

پارچه وارد ماشین شستشوی مقدماتی می شود. ابتدا داخل دو wash box می شود و شسته می شود . سپس داخل قسمتی می رود که حاوی مواد قلیا است . می دانیم دو wash box اول حاوی آب 90 درجه هستند. حال وارد دو wash box بعدی که شده اند در آنجا مواد می خورند. این مواد توسط پمپ از مخزن کنار ماشین (قلیا) وارد ماشین می شود و پشت و روی پارچه مواد می خورد.

بعد از خوردن مواد وارد استیمر می شود. در استیمر 10 دقیقه می ماند.

در واقع مواد استیموروی پارچه عمل می کنند. مواد شامل قلیا و صابون است . که سود 50 درجه بوده است . سپس وارد سه wash box می شود که دوتای اول آب 90 درجه و آخری آب 60 درجه است. که در این سه wash box پارچه شستشو می شود. پارچه ای که خیس است روی سیلندر خشک می شود.

این سیلندرها 10 جفت هستند که 18 تای اول گرم است و 2 تای آخری سرد است. پارچه پس از عبور از سیلندر ها توسط vender روی big bach جمع می شود.

اکنون پارچه پنبه ای که باید سفید گری شود در همین ماشین شستشو اعمال زیروروی آن انجام می شود :

پارچه که در مرحله قبل قلیایی شده است را در wash box ابتدایی می شود که حاوی آب 90 درجه است. پس از آن وارد wash box بعدی می شود که این wash box حاوی مواد زیر است:

آب اکسیژنه 35% – صابون و سود وپایدار کننده.

WBEN,,SFSC26./DS26/ : پایدار کننده

EWSZ,,Lee Weet : صابون

(می دانیم پارچه های پلی استر- پنبه را قلیایی نمی کنیم چون پلی استر قلیا حساس است ) سپس پارچه وارد استیمر می شود و 10 دقیقه می ماند تا مواد اثر کنند سپس واردwash box بعدی شده که دو تای اول حاوی آب 90 درجه و آخری حاوی آب 60 درجه است.شستشو می شود. بعد پارچه روی big bach بسته می شود .

نکته : اگر پارچه ضخیم باشد سیلندر خنک تر است و اگر پارچه نازک تر باشد دمای سطح سیلندر بالاتر است.

5– مرسریزاسون:

در این دستگاه مدسریزه پارچه های سفید گری شده و اکثریت پنبه ای در معرض سود سوز آور تحت کشش غلتک ها وارد دستگاه می شود. اگر پارچه چروک داشته باشد در بین غلتک ها در قسمت مرسه ریزه با همان چروک از ماشین بیرون می آید و باعث شکستگی می شود . این ماشین دارای 16 اتاقک است که در اتاقک 02 پارچه وارد شده و در همان اتاقک سود هم وارد می شود. تا اتاقک 05 هم این عمل ادامه یابد .

می دانیم سود 28 درجه بومه استفاده می شود.و داخل این اتاقک ها بخار 100درجه وجود دارد و غلتک هایی که پارچه روی آن پیچیده می شود و حرکت می کند. بعد ازشستشو و خنثی سازی وارد حمامک های شستشو یا wash box حاوی آب 90 درجه می شود و شستشو می شود.

گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم

کارخانجات ایران مرینوس (سهامی عام) در سال 1346 با مساحت صد و بیست هزارمترمربع و زیربنای در حدود بیست هزارمترمربع تأسیس و در سال 1348 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید پارچه فاستونی در قم به بهر‌ه‌برداری رسید. ظرفیت اسمی تولید پارچه در زمان تأسیس شرکت هفتصدهزار مترطولی در سال بوده است که با چندین مرحله …

کارخانجات نساجی ایران مرینوس قم همراه با عکس | گزارش …

اطلاعاتی دربارۀ کارخانجات ایران مرینوس; امکانات رفاهی که به کارکنان تعلق می‌گیرد عبارت است از; قسمت ریسندگی; ماشین ملانژ; کار ماشین ملانژ; ماشین گیل باکس Gill box; سیستمهای کشش در ماشین گیل باکس; ماشین تولید نیمچه نخ با سیستم کشش دوآپرونی (فینیشر); تولید نخ; اهداف مرحله ریسندگی; اهداف موردنظر در ماشین …

دانلود گزارش کارآموزی نساجی – کارخانجات ایران مرینوس قم

دانلود گزارش کارآموزی نساجی – کارخانجات ایران مرینوس قم اطلاعاتی دربارۀ کارخانجات ایران مرینوس کارخانجات ایران مرینوس (سهامی عام) در سال 1346 با مساحت صد و بیست هزارمترمربع و زیربنای در حدود بیست هزارمترمربع تأسیس و در سال 1348 با سرمایه‌گذاری بخش خص.

گزارش کارآموزی تولید پارچه فاستونی در کارخانجات ایران …

گزارش کارآموزی تولید پارچه فاستونی در کارخانجات ایران مرینوس قم مشخصات کارخانه کارخانجات ایران مرینوس (سهامی عام) واقع در قم بلوار امین میدان شاهد، در سال 1346 تأسیس و 60% آن در سال 1348 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با هدف تولید پارچه فاستونی و در سا.

دانلود گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم | BO2FILE

گزارش کاراموزی کارخانجات ایران مرینوس قم ,کاراموزی کارخانجات ایران مرینوس قم ,کارورزی کارخانجات ایران مرینوس قم ,دانلود گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم ,کارخانجات ایران مرینوس قم,کارخانجات ,ایران مرینوس, قم دانلود فایل دسته بندی فنی و مهندسی فرمت فایل doc تعداد صفحات 96 حجم فایل 116 کیلو بایت گزارش …

دانلود فایل کامل گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم – …

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ – دانلود فایل کامل گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم. دوست عزیز سلام.به سایت ما خوش آمدید. با سلام حضور مشتریان گرامی.شما به صفحه اختصاصی گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم وارد شده اید.برای مشاهده توضیحات کامل روی دکمه توضیحات بیشتر کلیک کنید. گزارش کارآموزی کارخانجات ایران …

وبلاگ دانشجویان صنایع پایان نامه صنایع پروژه صنایع …

۱۷ آبان ۱۳۹۱ – گزارش کارآموزی نساجی – دستگاههای اسپان باند و منسوجات بی بافت · گزارش کارآموزی صنایع – گزارش کنترل کیفیت شرکت ماشین افزار کاوه · گزارش کارآموزی نساجی – کارخانجات نساجی ایران مرینوس قم همراه با عکس · گزارش کارآموزی مهندسی نساجی – کارآموزی کارخانجات نساجی بروجرد · گزارش کارآموزی صنایع – گزارش …

گزارش کار آموزی و گزارش بازدید از خط تولید و مقاله و پروژه و …

گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس. گزارش کارآموزی کارخانجات ایران مرینوس قم ، با فرمت ورد 112 صفحه ، با تصاویر زیاد از دستگاه ها و … و محاسبات ، گزارش کاراموزی کاملی است ، به دلیل تصاویر زیاد حجم فایل حدود 100 مگابایت است . فهرست : مقدمه ………1 قسمت ریسندگی…… 4 قسمت مقدمات بافندگی … 14 & … توضیحات …

کافی نت دانشجو (فرهنگیان ) صنعت نساجی

گزارش کارآموزی مهندسی نساجی کارخانجات ايران مرينوس قم دانلود گزارش کارآموزی مهندسی نساجی کارخانجات ايران مرينوس قم بافرمت ورد وقابل ویرایش تعدادصفحات 112 گزارش کارآموزی آماده,دانلود کارآموزی,گزارش کارآموزی,گزارش کارورزی این پروژه کارآموزی بسیار دقیق و کامل و جهت ارائه واحد درسی کارآموزی است مشخصات كارخانه كارخانجات …

سایت تخصصی کارآموزی,کارآفرینی و طرح توجیهی رشته نساجی

دانلود گزارش کار آموزی رشته نساجی کارخانه مهر باف یزد بافرمت ورد وقابل ویرایش تعدادصفحات 80 گزارش کارآموزی آماده,دانلود کارآموزی,گزارش کارآموزی,گزارش …. دانلود گزارش کارآموزی رشته نساجی کارخانجات ايران مرينوس قم با فرمت ورد و قابل ویرایش تعداد صفحات 120 دانلود کارآموزی آماده این پروژه کارآموزی بسیار دقیق و کامل طراحی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *