گزارش کاراموزی کارخانه ارج

گزارش کاراموزی کارخانه ارج

گزارش کاراموزی کارخانه ارج در 99 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی فنی و مهندسی
بازدید ها 4
فرمت فایل doc
حجم فایل 95 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 99

گزارش کاراموزی کارخانه ارج

فروشنده فایل

کد کاربری 3366

کاربر

تاریخچه شرکت ارج:
شرکت ارج یکی از بزرگترین، قدیمی ترین و معتبر ترین تولید کنندگان، وسایل خانگی در کشور ما می باشد.

در سال 1315 مهندس خلیل ارجمند، استاد دانشکده فنی تهران، کارگاه مختصران را فقط با 8 کارگر در خیابان سی متری تهران تأسیس نمود. و نام این کارگران را ارج نهاد و این نام را از حروف اول سه رشته آهنگری، ریخته گری، جوشکاری که در این کارگاه کوچک انجام می گرفت اقتباس نمود. در همان سالهای اول کار توسعه یافت و لازم شد که محل کوچک سی متری با جای بزرگتری که جوابگوی وسعت و تشکیلات ارج باشد تعویض گردد.

در سال 1321 این عمل انجام شد و تأسیسات ارج به محل جدید در خیابان شوش تهران منتقل شد.

کارخانه ارج از محلی با وسعت 150 متر مربع به یکباره در ساختمانی به مساحت 21000 مترمربع استقرار یافت در اواخر پائیز 1323 مهندس خلیل ارجمند در اثر یک حادثه و در جریان آزمایش یک ماشین فنی جان خود را از دست داد.

پس از او سال 1335 مهندس اسکندر ارجمند و سپس مهندس سیاوس ارجمند فعالیتهای ارج را بعهده گرفتند. محل کارخانه در خیابان شوش که وسعت آن در آن زمان بسیار وسیع بنظر می رسد پس از چند سال بخاطر همت کارگران و سایر پرسنل خلاق و بخاطر توسعه بسیار سریع تنگ و کوچک شد و نتوانست جوابگوی نیازها باشد.

بنابراین کادر شرکت، مطالعات و فعالیتهای وسیعی را آغاز نمود و در مدت زمان کوتاهی کارخانه عظیم که در نوع خود در ایران و خاورمیانه کم نظیر بود تأسیس شد. ساختمان کنونی ارج از بتن مسلح و بتن پیش فشرده می باشد از نظر مقاومت در برابر آتش سوزی در شرایط ایمنی بسیار قابل توجه است و کلیه نقشه ها و مشخصات فنی آن توسط معماران و مهندسین ایرانی در زمینی به مساحت 140000 متر مربع تهیه شده است. از مجموع کل مساحت یاد شده حدود 68000 متر مربع آن زیر بنا بود که از این میزان 33500 متر مربع آن به نام تولیدی و کارخانه و تعیدیه ساختمانهای مربوط به مراکز مهندسی، بازرگانی، توسعه و تحقیقات مهندسی تولید انبار، آموزش سرویس و شعبه بانک اختصاص داده شده است.

ارج از ابتدای تأسیس با توجه به احتیاجات کشور و محصولات فلزی و ماشینی متنوعی تولید کرده که اغلب آنها در ایران برای بار اول ساخته شده است. تهیه محصولاتی از قبیل لاستیک اتومبیل، تلمبه های آبیاری برقی، ترانسفورماتورهای فشار قوی، ماشینهای تفلیظ سنگهای معدنی، وسایل و پمپهای آتش نشانی تانکرهای حمل نفت، الکتروموتور، سیم دیناموو ساختمانهای عظیم فنری و …

ارج بعد از کسب تجربیات فراوان در زمینه های گوناگون تولیدات صنعتی خود را به سوی تولید وسایل برقی و ماشینی که در کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد، معطوف کرد و اکنون نیز در کارخانجات آن محصولات زیر برای بازارهای داخلی و خارجی تولید می گردد.

4 مدل یخچال با ظرفیت از 7 تا 15 فوت

1 مدل لباسشوئی

5 مدل کولر از 900 تا 13000 سی.اف.ام

3 مدل آبگرمکن دو مدل نفت سوز و گاز سوز 50 گالنی و یک مدل دیواری

2 مدل فریزر خانگی و همچنین مدل بخاری نفت سوز و گاز سوز

این شرکت پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران و با مدیریت دولتی اداره می شود. در کیلومتر 5 جاده مخصوص کرج قرار دارد.

سرمایه ثبت شده شرکت 000/500/1 ریال و سرمایه فعلی آن 000/000/825 ریال است. سهامداران این کارخانه عبارتند از سازمان صنایع ملی ایران 69% سازمان مالی گسترش مالکیت 13% شرکت سرمایه گذاری ایران 6% و افراد متفرقه و کارکنان 12% که از این رقم اخیر 2/3% سهام متعلق به کارکنان شرکت سهامی ارج می باشد. ولی اخیراً قسمت عمده ای از سهم کارخانه به بانک ملی واگذار شده است.

در این شرکت 2221 کارگر مرد و 30 کارگر زن و نیز 502 کارمند مرد و 60 کارمند زن در سه شیفت بکار ؟؟ دارند. در شیفت اول که از ساعت 45/6 صبح تا 45/14 بعد از ظهر ادامه دارد.

1760 نفر در شیفت دوم که بلافاصله شروع تا ساعت 45/22 شب ادامه دارد حدود 850 نفر در شیفت سوم که تا 45/6 صبح ادامه می یابد حدود 200 نفر مشغول کار هستند کلیه کارکنان این شرکت طبق مقررات داخلی کارخانه استخدام رسمی می باشد میانگین بین کارگران حدود 35 سال است باید افزود که 18 نفر از کارکنان را تکنسین ها و 23 نفر آنها را مهندسین شرکت تشکیل می دهند.

علاوه بر ساعات کار ذکر شده روزانه حدود 300 الی 350 نفر کارگر اضافه کاری انجام می دهد.

حداقل حقوق روزانه کارگران 135 ریال ومیانگین دستمزد کارکنان 219/40 ریال می باشد کار در هفته نیز با توجه به تمایل یک هفته در میان پنج شنبه ها بطور متوسط 44 ساعت در هفته است.

تولید:
درباره فعالیتهای تولیدی ارج قبل از هر چیز باید خاطر نشان شد که تمام این فعالیتها بوسیله متخصصان ایرانی صورت می گیرد و به کارشناسان خارجی در، این زمینه نیازی نبوده و نیست و تنها برای مبادله اطلاعات فنی و آگاهی از مشخصات مواد اولیه و اختراعات جدید، با شرکتهای مشابه خارجی همکاریهایی صورت می گیرد. مطلب مهم دیگر این است که تولیدات ارج جنبه مونتاژ نداشته بلکه مواد اولیه به صورت ورق آهن، گرد پلاستیک، رنگ در کارگاههای ارج به ؟؟ وسایل مدرن خانگی تبدیل می گردند.

گزارش کاراموزی در کارخانه ارج|kx11724

آنچه در توضیحات فایل وجود دارد برابر گزارش کاراموزی در کارخانه ارج در 99 صفحه ورد قابل ویرایش.

گزارش کاراموزی کارخانه ارج – فروشگاه فایل – پی فایل

گزارش کاراموزی کارخانه ارج کاراموزی کارخانه ارج کارورزی کارخانه ارج دانلود گزارش کارآموزی کارخانه ارج کارخانه ارج.

دریای مقاله | خرید و دانلود گزارش کاراموزی در کارخانه ارج

۱۴ آذر ۱۳۹۶ – خرید و دانلود گزارش کاراموزی در کارخانه ارج on دریای مقاله | هموطنان گرامی سلام.وقت بخیرمدیریت سایت آرزوی لحظاتی پر از موفقیت برای شما دارد و پس از تلاشهای…

گزارش کارآموزی کارخانه اروم آدا – انجمن صنایع غذایی پیام نور …

شرکت اروم آدا در کشور ایران، 9 کبلومتری شهر ارومیه در جاده سنتو در محیطی بسیار خوش آب و هوا و با مساحت تقریبی 4500 متر مربع تأسیس گردیده است. … گزارش کارآموزی شرکت شیر پگاه ….. اسید بنزوئیک را بر اساس استاندارد ملی ایران 3630 اسید بنزوئیک در میوه و سبزی و فرآورده های آن – اندازه گیری و مورد آزمایش قرار دهید. 8-21-2 …

فایل word گزارش کاراموزی کارخانه ارج – آب دانلود

۲۲ مرداد ۱۳۹۶ – فایل word گزارش کاراموزی کارخانه ارج دارای 99 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است. فایل ورد گزارش کاراموزی کارخانه ارج کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه و مراکز دولتی می باشد. توجه : در صورت مشاهده بهم ريختگي احتمالي در متون زير ،دليل ان کپي کردن …

گزارش کاراموزی کارخانه شیر پاک پی – گزارش کار آموزی و …

گزارش کاراموزی کارخانه شیر پاک پی,گزارش کاراموزی کارخانه شیر شهرکرد. … آزمایش تعیین چربی : آزمایش تعیین پروتئین : آزمایش تعیین PH : آزمایش تعیین اسیدیته : آزمایش تعیین وجود آنتی بیوتیک : انواع محیط های کشت میکروبی : اشتراک بگذارید: گزارش مشکل/شکایت. پرداخت اینترنتی – دانلود سریع – اطمینان از خرید …

گزارش كارآموزي كارخانه كمپوت و كنسرو ممتاز رضوي – مگ ایران

گزارش كارآموزي كارخانه كمپوت و كنسرو ممتاز رضويمقدمه:كارخانه كمپوت و كنسرو ممتاز رضوي زيرمجموعه كارخانه كنسرو و سردخانه رضوي است، كه داراي ظرفيت پائين … آزمايش وزن كنسرو لوبيا: كنسرو را توسط سرباز كن باز كرده و سطح سس كنسرو را بر روي قوطي از داخل علامت زده كه اين علامت براي آزمون درصد پر ي است كه به آن اشاره مي شود.

گزارش کارآموزی تاسیسات الکتریکی – دانلود پروژه گزارش …

Content filed under the گزارش کارآموزی تاسیسات الکتریکی category.

گزارش کارورزی در کارخانه فرآورده های گوشتی – دانلود گزارش …

۲۵ تیر ۱۳۹۵ – بخش دوم مواد تشکیل دهنده اصلی فرآورده‌های گوشتی۶۹. بخش سوم پروسه تولید۷۵. بخش چهارم مراحل خط تولید کارخانه فرآورده‌های گوشتی میکائیلیان ۷۷. فصل سوم آزمایشات شیمیایی و میکروبی۸۲. بخش اول گوشت قرمز و فرآورده‌های آن – روش نمونه برداری ۸۲. بخش دوم آزمایش های شیمیایی۱۰۲. بخش سوم آزمایش‌های میکروبی ۱۱۰.

مقاله تحقیقی : کارآموزی کارخانه محصولات لبنی (پایان نامه …

خلاصه ی این پروژه در چند خط : در فصول ابتدایی به بررسی صنعت شیر و فرآورده‌های تبدیلی آن و مبانی تئوری مرتبط نظیر شیمی، میکروبیولوژی، روش‌های تولید، واریته‌های مناسب و افزودنی‌های همراه با تکنولوژی و مطالعات جدید پرداخته و به‌منظور تکمیل هرچه بهتر مطالب به مدت 240 ساعت در کارخانه طراوت حاضر شده و به‌بررسی خطوط تولیدی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *