گزراش کارآموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع)

گزراش کارآموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع)

گزراش کاراموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع) در 55 صفحه ورد قابل ویرایش
دسته بندی علوم انسانی
بازدید ها 6
فرمت فایل doc
حجم فایل 61 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 55

گزراش کارآموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع)

فروشنده فایل

کد کاربری 3366

کاربر

گزراش کارآموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع)

پیش گفتار

با حمد و سپاس نسبت به خداوند متعال که در گردآوری این مجموعه کمک حالم بود. مجموعه ای که در پی می آید کاری است تحقیقی تحت عنوان تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم که به عنوان کار تحقیقی دوره کارآموزی وکالت تهیه شده است.

به دلیل مشکلاتی که در تهیه چنین موضوعی وجود داشت از جمله به زبان عربی بودن بسیاری از منابع مکتوب در این موضوع شاید کار حاضر جوابگوی انتظارات بسیاری از خوانندگان گرامی نباشد، با این وجود بنده علی رغم اینکه محقق نیستم حدالامکان تلاش خود را به کار بستم تا مجموعه گردآوری شده مقبول نظر خوانندگان عزیز واقع شود و لازم می دانم در همین جا از استاد گرانقدر دکتر سید مصطفی محقق داماد که کتابها و تحقیقات ایشان بزرگترین منبع این کار بود کمال تشکر را داشته باشم و به امید روزی که در این موضوع مهم کتابهای بسیار خوب و متعدد و کارشناسانه ای به رشته تحریر درآید.


مقدمه

حدود در کنار قصاص، دیات و تعزیرات مجموعه مجازاتهایی را تشکیل
می دهند که در قوانین جزایی ما وجود دارند.

بحث اجرای حدود، چگونگی اجرا، شرایط تحقق مجازات حدی، اشخاصی که صلاحیت صدور حکم بر اجرای حدود را دارند، اشخاصی که صلاحیت اجرای حدود را دارند، علنی یا غیر علنی بودن اجرای حدود و … از دیر باز در بین علمای فقه و حقوق مورد گفت وگو بوده است و در این خصوص آراء و نظرات مختلفی صادر شده است.

آنچه مسلم است نظر مشهور علمی در دوران حاضر بر اجرای حدود در زمان غیبت است که در حال حاضر و در قوانین جزایی کشور ما هم به این نظر عمل می شود اما مخالفان اجرا هم خود از محققان و علمای بزرگ فقه امامیه بوده و هستند و برای نظرات خود نیز دلایل قابل توجه ای دارند و در این راستا تحقیقات خوبی انجام داده و در بین علما و دانشمندان زمان حاضر نیز طرفداران نسبتاً زیادی دارند به طوری که قابل نادیده گرفتن نیستند .

اینجانب بدون موضع گرفتن در این موضوع و بدون طرفداری از هیچ یک از دو گروه، تلاشم بر آن است که آراء و نظرات هر دو گروه را بیان کرده و نقدهای وارده بر آن را نیز در حد توان علمی خود جمع آوری کرده و بیان نمایم و نتیجه گیری و موضع گیری را به خوانندگان گرامی واگذار نمایم.

فصل اول ـ کلیات

1- تعریف حد

حد در لغت یعنی حایل میان دو چیز، مرز، اندازه و در فقه: هر خطا که برای آن عقوبتی مقدر باشد، مجازاتی است که اسلام به نص معین برای جرم تعیین کرده و آن تنبیه بدنی و مقدارش قطعی است یعنی حداکثر و حداقل ندارد.1

حد در لغت به معنی منع است. 2

حدودالله، کیفرهایی که مشمول عنوان حق الله است مانند کیفر زنا و محاربه. 3

2- مبانی قرآنی حدود

در قرآن کریم و در آیات مختلفی به مجازات حدی و میزان آن اشاره شده است. به عنوان مثال خداوند در آیه دوم از سوره نور می فرماید:

« الزّا نِیَه ُ و الزّانی فا جلدوا کلَّ واحدٍ مِنهُما مِائهٍ جَلدهٍ …. »

باید شما مومنان هر یک از زنان و مردان زناکار را به صد تازیانه مجازات و تنبیه کنید و هرگز درباره آنان در دین خدا رأفت و ترحم روا مدارید اگر به خدا و روز قیامت ایمان دارید و باید عذاب آن بدکاران را جمعی از مومنان مشاهده کنند.

در سوره مائده آیه 33 می خوانیم: همانا کیفر آنانکه با خدا و رسول او به جنگ برخیزند و در زمین به فساد کوشند جز این نباشد که آنها را به قتل رسانده یا به دار کشند و یا دست و پایشان را به خلاف ببرند یا با نفـی و تبعید از سـرزمین صـالحان دور کنند. این ذلت و خواری عذاب دنیوی آنهاست اما در آخرت باز به عذابی بزرگ معذب خواهند بود.

در آیه 38 سوره مائده نیز خداوند حد سرقت را تعیین می کند: دست مرد دزد و زن دزد را به کیفر عملشان ببرید این عقوبتی است که خدا بر آنان مقرر داشته و خدا مقتدر و داناست.

فهرست مطالب صفحه

پیشگفتار

مقدمه

فصل اول ـ کلیات

1- تعریف حد

2- مبانی قرآنی حدود

3- آیا عدم اعتقاد به برخی از احکام اسلام مانند حدود موجب خروج از اسلام

است.

فصل دوم

موافقان اجرای علنی حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع)

دلایل موافقان اجرا

الف ـ تامین مصلحت عامه

ب ـ مطلق بودن ادله حدود

اجرا در ملاء عام

فصل سوم ـ مخالفان اجرای حدود در زمان غیبت

نظریه تعطیل با استناد به قاعده درأ

نقد نظریه اجرای علنی حدود

نظریه های مختلف در تایید تعطیل حدود

1- انکارگرایی(ذات گرایی)

2- مصلحت گرایی

3- عرف گرایی

فهرست پی نوشت ها

فهرست منابع و مآخذ

گزارش کاراموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم …

گزارش کاراموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع) در 55 صفحه ورد قابل ویرایش. فهرست مطالب صفحه پیشگفتار مقدمه فصل اول کلیات 1- تعریف حد 2- مبانی قرآنی حدود 3- آیا عدم اعتقاد به برخی از احکام اسلام مانند حدود موجب خروج از اسلام است. فصل دوم موافقان اجرای علنی حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع) دلایل موافقان اجرا

برترین فایل گزراش کاراموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان …

۱۱ دی ۱۳۹۶ – بیننده گرامی سلام.به وب ما خوش آمدیدعنوان محصول دانلودی:گزراش کاراموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع) یکی از بهترین فایل ها در این موضوع…

گزارش کارآموزی تعطيل يا اجراي حدود در زمان غيبت امام معصوم …

گزارش کارآموزی تعطیل یا اجرای حدود,زمان غیبت امام معصوم,گزارش کارورزی تعطیل یا اجرای حدود,مقاله درمورد اجرای حدود در غيبت امام.

دانلود گزارش کار آموزی و کارورزی – گزارش کارآموزی رشته حقوق

گزارش کارآموزی وکالت تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم. فهرست مطالب. پیشگفتار. مقدمه. فصل اول کلیات. 1- تعریف حد. 2- مبانی قرآنی حدود. 3- آیا عدم اعتقاد به برخی از احکام اسلام مانند حدود موجب خروج از اسلام است. فصل دوم. موافقان اجرای علنی حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع). دلایل موافقان اجرا. الف تامین مصلحت عامه.

همکاری در فروش فایل | بانک فایل ها » حقوق

گزارش کارآموزی وکالت تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم دانلود کاراموزی در مورد وکالت,گزارش کارورزی درباره وکالت تعریف حد مبانی قرآنی حدود آیا عدم اعتقاد به برخی از احکام اسلام مانند حدود موجب خروج از الام است موافقان اجرای علنی حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع) دل . 3,700 تومان. توضیحات · گزارش کار آموزی اداره ثبت اسناد …

الهیات | کافه پروژه

… مرتب سازی بر اساس جدیدترین, مرتب سازی بر اساس هزینه: کم به زیاد, مرتب سازی بر اساس هزینه: زیاد به کم. پایان نامه بررسی آیات وارده در شأن حضرت امیر( ع) · پایان نامه بررسی خسران و آثار آن در قرآن · پایان نامه بررسی معجزات انبیاء( ع ) · پایان نامه پژوهشی در تناسب آیات · پایان نامه تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم(ع) …

کارورزی و کارآموزی (48) – بزرگترین سایت ارائه پایان نامه ، …

733-گزارش کارآموزی دزشركت هاي توليدي… گزارش کارآموزی دزشركت هاي توليدي اشي مشي تعداد صفحات49 … گزارش کار آموزی کامپیوتر- شركت فن آوري اطلاعات كيانا تعداد صفحات: 19 ص. 30,000 ریال اطلاعات بیشتر . … گزارش کارآموزی تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم(ع تعداد صفحات60. 50,000 ریال اطلاعات بیشتر .

لیست عناوین گزارش کارآموزی،کارورزی(738 عنوان) صفحه 2 – …

638 – تعطيل يا اجراي حدود در زمان غيبت امام معصوم (ع) (كارآموزي وكالت) 63 639 – (گزارش كارآموزي) مراحل توليد دارو و ارزيابي كار و زمان در شركت داروسازي 105 640 – آزمايش كنترل كيفيت مواد نفتي (گزارش كارآموزي) 58 641 – گزارش كارآموزي(آزمايشگاه داروسازي) 92 642 – گزارش كارآموزي مهندسي پزشكي 52 643 – گزارش كارآموزي سيالات …

حقوق | سل فایل

فایل کامل گزارش كارآموزی وكالت تعطیل یا اجرای حدود در زمان غیبت امام معصوم (ع) رشته حقوق. به دلیل مشکلاتی که در تهیه چنین موضوعی وجود داشت از جمله به زبان عربی بودن بسیاری از منابع مکتوب در این موضوع شاید کار حاضر جوابگوی انتظارات بسیاری از خوانندگان گرامی نباشد، با این وجود بنده علی رغم اینکه محقق نیستم حدالامکان …

حقوق (30)

تربیت بدنی و ناهنچاریهای بدنی برگشت پذیر دانش آمو زان. بررسي شيوه‌هاي افزايش بهره‌وري اماكن، تاسيسات و تجهيزات ورزشي 105ص. بررسي شيوه‌هاي افزايش بهره‌وري اماكن، تاسيسات و تجهيزات ورزشي 105ص. 760 تومان. بررسي شيوه‌هاي افزايش بهره‌وري اماكن، تاسيسات و تجهيزات ورزشي 1… نظام آموزشي پاكستان 19ص. نظام آموزشي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *